Některé důvody potíží v hráčském kádru jsou s Bohumíněm identické. Dovolené, zranění, nedostatečná tréninková morálka hráčů. Když trenér Zdeněk Menoušek viděl, že se mu na tréninky trousí čtyři, pět hráčů, zděšeně utekl. „Tím nás dost překvapil, protože zmizel, ani nám nedal vědět. Údajně mu ukradli mobil,“ pokrčil rameny sekretář klubu Bruno Kencki. Předseda Vojáček měl přitom pro něj už nachystánu smlouvu, nakonec se od manažera havířovského klubu Bronislava Schimkeho v Petrovicích dozvěděli, že Menoušek je zpět v Havířově u mládeže. Lokomotiva tudíž musela urychleně hledat náhradu. Našla ji v karvinském Jiřím Kuljovském. Ten byl oficiálně představen torzu hráčů na včerejším tréninku.

„Je to hodně velký risk povolat k mužstvu týden před startem soutěže nového trenéra, ale co se dá dělat. I pro trenéra Kuljovského je to risk,“ dodal Kencki. Stejně jako v Bohumíně mají Petrovičtí problémy se složením kádru. „Víte jak to je, když se sestupuje, tak se k vám hráči moc nerhnou, spíše chce každý odejít. Podobně tomu bylo v roce 2003, kdy jsme poprvé sestupovali z divize. Ale takové problémy jako letos nepamatuji,“ přiznal zkušený funkcionář Petrovic. Momentálně má Lokomotiva jen sedm kmenových hráčů, z toho Sabelu se snaží získat podobně zdevastovaný Bohumín, který nemá gólmana vůbec.

„My jsme ochotni s Bohumínem jednat. Máme ještě Poláška. Je to sice trochu nelogické, když posilujeme našeho konkurenta v přeboru, ale uvolnili bychom jej, pokud by nám Bohumín půjčil nějaké hráče. Jenže ten je na tom taky zle,“ drbal si hlavu Kencki. Z Petrovic přes léto odešli Vančo, Janovský (oba Rakousko), Kulinski, Sehnal (oba Dětmarovice), Hanusek (Orlová), Konečný (D. Lutyně) i Niemiec. Z kádru zmizel rovněž Chorvat Prusina, který namašíroval do Bosny. O Minárika usilují Albrechtice, Brzóska laboruje s nohama, a tak není divu, že Petrovičtí zoufale shání alespoň čtyři další posily. „Horečně jednáme. Skutečně máme domluvené čtyři hráče, podle mě je zaregistrujeme až v poslední možnou chvíli přímo na svazu v Olomouci,“ konstatoval Kencki. I proto budou činovníci klubu znovu přemlouvat Klose, aby se vrátil do mužstva.

Kapitán Wojnarovský zůstává, přijede ale až v pátek z dovolené. V současné době je v kádru minimum třinácti lidí, ovšem včetně čtyř borců, o kterých se stále jedná a kteří jsou jednou nohou na odchodu. „Snad to nějak zvládneme,“ modlí se Kencki. V poslední přípravě podlehla Lokomotiva o třídu níže hrající Vendryni 1:4. „Manko z nesehranosti bylo znát,“ podotkl vedoucí mužstva Jiří Skála. „Kluci nemají natrénováno,“ připomněl obecně známý fakt.