Městský FK Karviná – Opava 2:0 (2:0)

Obě mužstva hrála otevřený atraktivní fotbal. Domácí měli v úvodní části mírně navrch a první tutovky zápasu náležely rovněž jim. Tu úvodní sice Bartozel, běžící sám na brankáře Květoně, ještě neproměnil, ale další dvě už Karviná proměnila.

První branku dal technickou ranou k tyči Bartošák. „Balon se nějak dostal ke mně, vyhodnocoval jsem situaci a nakonec se rozhodl napálit to na bránu. Prošlo to směsicí nohou, takže brankář neměl šanci zasáhnout,“ popisoval svou trefu talentovaný záložník MFK.

Brzy po něm se prosadil i Jursa a Karvinou hřál dvougólový náskok. Po něm propadli domácí trochu euforii, takže Opava si vytvořila šance na srovnání stavu. Partyš trefil tyč, Zapletal svou hlavičku z pár kroků neusměrnil mezi tyče a Schaffartzika nadvakrát vychytal v další tutovce brankář Paleček.

„Z našeho pohledu tomu chyběl aspoň kontaktní gól. Obě branky jsme dostali díky naší nedůslednosti a stav 0:2 v Karviné se už špatně otáčí,“ připustil kouč Opavy Josef Mazura.

Domácí trenér Marek Kalivoda vsadil na sestavu ze Zlína, ale brzy mu z ní vypadl zraněný Vladavič. „Nastoupil Mišinský, podobný typ hráče a byl hodně platný. Jsem rád, že máme v týmu takové hráče. Uvažuji, že by si mohli vyhovět i vedle sebe,“ přemýšlel Kalivoda po utkání.

Své svěřence nabádal v poločase k důslednější hře směrem dozadu. „Bylo to takové hektické, chtělo to zklidnit,“ upřesnil Kalivoda. Opava už si takové šance jako v první půli nevytvořila a prohrála.

„Škoda, že jsme ještě do přestávky nějaký gól nedali. Neřekl bych, že nás domácí vyloženě přehráli, vždyť jsme měli výborné šance dát gól, ale nebyli jsme v koncovce tak produktivní jako Karviná. Možná je dobře, že jsme dostali takovou facku, aspoň si uvědomíme, že je třeba důrazně bránit. Nejsme mančaft, který by soupeře přestřílel a dával tři čtyři branky na zápas. Musíme vycházet především z poctivé obrany,“ zhodnotil utkání opavský záložník Václav Zapletal.

Branky: 20. Bartošák, 26. Jursa. Rozhodčí: Zelinka – Slavík, Vysloužil, žluté karty: Hrtánek, Mišinský – Zapletal, Uvíra, Hrabina, diváci: 1382.

Karviná: Paleček – Hrtánek, Mráz, Bolf, Knötig – Motyčka, Jursa – Bartozel (66. Ciku), Vladavić (16. Mišinský), Bartošák (81. Gonda) – Vrána.

Opava: Květon – Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina (84. Neubert) – Partyš, Křeček (79. Wirth), Zapletal, Schaffartzik (46. Ficek) – Radzinevičius, Halaška.