Oblíbenec karvinských fanoušků by v klubu rád pokračoval i na jaře. „Už dříve jsem deklaroval, že z Karviné neutíkám. Ještě pořád nejsme zachráněni a svou misi tady bych rád dotáhl do vítězného konce," vyhlásil na startu přípravy někdejší reprezentant a mistr české i ukrajinské ligy (ROZHOVOR S JANEM LAŠTŮVKOU NAJDETE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ DENÍKU).

V úterý a ve středu čekají hráče zátěžové testy na Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci. „Máme je každý rok a okamžitě vidíme, jak na tom kluci jsou. Jestli každý během pauzy plnil individuální tréninkový plán, a do jaké míry," pousmál se asistent trenéra Webera na karvinské lavičce Josef Mucha.

Letos je příprava Karviné odlišná v tom, že bude o tři týdny kratší. „Liga už startuje vlastně v půlce února, takže i náš prostor je omezen. Ale je to stejné pro všechny. Dobrá zpráva pro hráče je, že nepříliš oblíbená pasáž nabírání hrubé kondice bude kratší," zasmál se Mucha.

Karvinští by do spolehlivě fungujícího kádru neradi zasahovali. „Posily přicházejí v úvahu maximálně pro oživení konkurence. Máme v hledáčku zhruba tři jména, to bude stačit," podotýká manažer MFK Lubomír Vlk s tím, že na startu zimní přípravy se budou hlásit všichni stávající členové týmu kromě Radka Voltra, jemuž skončilo hostování ze Slavie a vrátil se do Prahy.

Vzhledem k solidnímu podzimu se dalo čekat, že o karvinské hráče bude zájem a jedním z nich je mladý Filip Panák. Hovoří se údajně o Brně a Teplicích. „Jenže my žádný zájem jiných ligových klubů o Filipa neregistrujeme," vysvětlil Vlk s dodatkem, že Panák má v Karviné smlouvu do roku 2018. „Už dříve jsme řekli, že stávající kádr chceme zachovat," zdůraznil.

Karviná by potřebovala oživit spíše v útočné řadě, přesto se jí nabízí možnost angažovat znovu svého bývalého stopera Mihailo Jovanoviče, který skončil v Brně. „O Jovim víme, jenže stopery zrovna nepotřebujeme. S Brnem jsme domluveni tak, že pokud by nám nikdo z těch stávajících neodešel, tak Joviho angažmá u nás padá. Pokud ano, budeme jednat," objasnil Vlk.

Trenéři Weber s Muchou vezmou do přípravy trojici mladých hráčů Lukáš Duda, Ondřej Lingr a Oliver Putyera. Naopak jiné trojici Marián Kovařík, Vojtěch Šrom a Martin Toml skončilo v prosinci hostování a v Karviné nepokračují, stejně jako Václav Juřena, kterému vypršela ke konci roku smlouva. V kádru už není ani Derrick Mensah, který v září přišel z norského Haugesundu, ale žádnou pozici v týmu si nevybojoval.