Realita je ovšem jiná. Místo drilu na Ukrajině by měl bývalý reprezentační brankář české „21“ absolvovat zdravotní testy v Bochumi a pokud proběhnou bez problémů, měl by se německému klubu upsat na roční hostování. To by se v případě zájmu bundesligového klubu změnilo v přestup. Ještě před týdnem přitom Laštůvka nic konkrétního o zájmu prvoligového týmu z Bochumi nevěděl. „Měl jsem určité signály, ale moji situaci v Doněcku sondovalo více klubů z Německa či Anglie. Proto jsem tomu nechával volný průběh a soustředil se na to, že přípravu zahájím normálně s Doněckem,“ vysvětluje gólman.

V pátek už mu ale agent Viktor Kolář a po něm i Šachťar jasně naznačovali, že hostování v Bochumi je na spadnutí. Včera odletěl Laštůvka do Kyjeva, kde narychlo prodloužil smlouvu s Doněckem o rok. „To byla jediná podmínka Šachťaru, abych mohl v Bochumi chytat. Teď je přede mnou nová výzva,“ je si vědom ochovanec karvinské kopané. Poslední sezona v anglickém Fulhamu mu nevyšla podle představ, Laštůvka by proto rád všechny přesvědčil, že chytat umí. „Klub o mé služby eminentně stál, vkládá do mě důvěru a já mu ji chci splatit. S podmínkami v klubu i konkurencí se teprve musím seznámit. Seběhlo se to všechno strašně rychle,“ poznamenal čtyřiadvacetiletý hráč.

Paradoxní je, že v Bochumi střídá svého českého kolegu Jaroslava Drobného, který míří za lepším do Herthy Berlín. Drobného totiž Laštůvka nahradil i loni ve Fulhamu. „Jarda v Bochumi udělal kus práce, proslavil českou brankářskou školu a já udělám vše pro to, abych v tomto trendu pokračoval,“ plánuje Jan Laštůvka. V týmu osmého celku uplynulého ročníku Bundesligy bude mít ještě dva krajany – Pavla Drska a mladého Filipa Trojana. Rozhovor s Janem Laštůvkou si můžete přečíst na jiném místě dnešního vydání.