Domácí hráčky musely vzít zavděk azylem na umělé trávě sousedního MFK, protože po vytrvalých deštích měly vlastní hřiště silně podmočené.

To ale hráčkám moc nevadilo. Fotbalistky z Valašska stejně zalezly od první minuty před vlastní šestnáctku a zuby nehty se bránily. Havířovanky jejich obrannou hradbu postupně rozebíraly aktivitou, rychlostí a centry do vápna. Dvakrát nastřelily tyč. Až teprve pak jim to začalo padat i do sítě.

Druhá půle byla věrnou kopií té první. Obrovský tlak domácích hráček narážel na beton a zahuštěnou obranu Horní Bečvy. Jestliže v prvním poločase zahodily domácí hráčky čtyři tutovky, pak ve druhé půli jich bylo rovnou šest. Ale nakonec se alespoň dvakrát prosadily.

„V první řadě bychom chtěli poděkovat vedení fotbalového klubu MFK Havířov za vstřícnost a pomoc našim holkám, které mohly odehrát zápas a nemuseli jsme ho odkládat. Co se týká samotného utkání, bylo zjevné, že máme drtivou převahu a jen vychýlená střelecká muška nám znemožnila pomýšlet na dvouciferný výsledek. Ale děvčata určitě předvedla spoustu pohledných akcí, střídání rytmu hry i pěkné střely. Fotbal se musel líbit. Myslím, že nikdo nic nevypustil, všechny holky dnes makaly jako kolektiv a ty ušetřené branky se budou jistě hodit," usmíval se trenér havířovského družstva Radomír Zábranský.

Gascontrol Havířov – Sokol Horní Bečva 5:0 (3:0)

Branky: 27. Volfová, 33. Míčková, 43. Krokoszová, 55. Antalíková, 85. Vítková. Rozhodčí: Vrťo – Stejskal, Novák. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Havířov: Dlouhá – Motlochová, Waszutová, Krokoszová, Denková – Vítková, Šoborová, Antalíková, Fukalová – Míčková, Volfová. Střídala: Holáňová.