Tradiční ligový klub se letos může soustředit jen na domácí soutěž, protože loňská sezona mu nevyšla podle představ, a tak v žádné evropské soutěži nestartuje.

„Pořád je to ale silný protivník, daří se mu. Boduje i se silnými soupeři,“ připomněl trenér Karviné Jozef Weber poslední výsledky Slovanu, který vyhrál jasně 3:0 v Mladé Boleslavi. Ta přitom byla nedávno v Karviné blíž třem bodům než domácí. „Taky proti Spartě uhráli v oslabení bod. Bude to těžká práce,“ uvědomuje si Weber.

Karvinští naposledy vyšli střelecky naprázdno ve Zlíně, přičemž výkon podali obstojný. „Je to pravda, byl to dobrý výkon, jenže jsme prohráli a herní projev není žádnými body hodnocen. Zatím nás koncovka trochu pálí, ale jsem přesvědčený, že v dalších zápasech už budeme produktivnější a že si nějaké šance vytvoříme i proti Liberci. Proti němu bychom nějaký gól potřebovali, pak by samozřejmě šance na body byla větší,“ věří Weber v sílu mužstva v domácím prostředí.

Trenér ve Zlíně poslal do hry záložníka Lukáše Budínského, se kterým šla herní kvalita týmu nahoru, i když hrál jen slabou půlhodinku. Bude tedy Budínský proti Liberci připraven od začátku? „Zvažujeme všechny možnosti, sám Lukáš se na zápas těší, ale musíme být i obezřetní, abychom jeho předčasným zařazením na hřiště na delší úsek nic nepokazili,“ chce být trenér Weber v Budínského případě ještě opatrný.

Dnešní utkání v Karviné se hraje od 16 hodin.