Tahoun karvinského celku, kterému na záchraně v soutěži očividně záleží, se v sobotním derby proti Baníku Ostrava (0:0) vydal ze všech sil a byl neústupný. I jeho zásluhou získala Karviná aspoň bod. „Zažil jsem už i těžší zápasy, ale všechny jsou stejné a jsou především o hlavě,“ přitakal po utkání mírně zklamaný Janečka.

Marku, jak jste utkání viděl?

Viděl jsem ho tak, že Baník byl herně lepší. Hlavně měl strašně hodně standardek, to mě zaskočilo. Centry ze stran, to jsme měli praktikovat my. Sice jsme se o to snažili, ale nevycházelo nám to. A tohle vždycky hrozí gólem. Stačí nějaký povedený náběh. Však také Diop jednou na podobný centr dobře naběhl a my měli štěstí, že to netrefil. Takový hazard by se nám příště nemusel vyplatit.

Po dlouhé době chytal v bráně Martin Berkovec, co jste na to říkal?

To jsem neřešil. Jestli je v bráně Berkovec, Le Giang nebo Krnáč, to je mi upřímně jedno. Je tam od toho, aby odvedl poctivý výkon. Martin chytal dobře, nedostal gól, takže v pořádku. Jen my jsme dnes udělali směrem dopředu málo pro to, abychom vyhráli.

A tím pádem jste nadále v bezprostředním ohrožení sestupem. S takovou situací jste se už ale v kariéře potkal, je to tak?

Bohužel. A je to pořádný nápor na nervovou soustavu. Takové nervy jsem už nechtěl zažít, ale je to tady znovu. Musíme se s tím nějak poprat, a pokud chceme být i v další sezoně prvoligoví, musíme vyhrát v Jihlavě. Jiná cesta není.

Cítíte z mužstva psychickou sílu na to, aby takovou situaci zvládlo?

Musím věřit, že to zvládneme, i když to nebude lehké. Ale i Jihlava bude pod tlakem. Té ale stačí uhrát bod. Rozhodne se v hlavách.

Je pro vás lepší, že budete hrát venku, kde předvádíte lepší výkony? Nemuseli byste být pod takovým tlakem…

V takovém zápase už je to asi jedno. Ten tlak tam bude stejně a věřte mi, není to sranda. V kabině jsem zažil i zvracení ze stresu. S tím nic nenaděláte, na to nic nepomůže, to jsou prostě nervy. Ten nápor je obrovský.

Říkal jste, že jste takovou situaci už zažil. Kde to bylo a jak to nakonec dopadlo?

Bylo to v Trnavě. Přesně na den před pěti lety. Cestovali jsme v posledním kole do Prešova. Tomu stačil k záchraně bod. My potřebovali tři. Vyhráli jsme 1:0 z penalty.

Stejný scénář byste bral i nyní, je to tak?

Nechci nic přivolávat, musíme se o to sami přičinit. Samozřejmě byl bych ohromně šťastný, kdybychom se zachránili, ale budeme muset odevzdat úplně jiný výkon než proti Baníku. Vždyť jsme si za celý zápas nedokázali vypracovat žádnou příležitost. To mě moc mrzí.