„Vybavím si tři čtyři zápasy, včetně toho dnešního, kdy jsme měli být produktivnější. V lize to musíme zlepšit, naší silnější stránkou by asi zase měla být ofenziva, ale musíme proměňovat takové šance, jako dneska měli třeba Panák s Wágnerem. Škoda, kluky to mohlo před ligou více povzbudit,“ zalitoval promarněných tutovek trenér Karviné Jozef Weber.

Trenér Jozef Weber zalitoval ztráty čistého konta.Zdroj: Adam Januszek

Z nových posil jej přesvědčili zatím jen Berkovec se Štepanovským, byť zrovna strážce karvinské svatyně se výrazně podepsal pod jediný gól Chorzówa v sobotním utkání. „V prvním utkání u nás dostal tři góly, pak dva, tak jsme si dělali legraci, že to má klesající tendenci, a že s Ruchem to už bude jen jeden gól, takže čisté konto nám opravdu vychází na Jihlavu. Kdyby to tak bylo, tak bych se vůbec nezlobil,“ pousmál se Weber. „Ale vážně, Martina znám, takže tam věřím, že se to bude zlepšovat. Jako celek se v defenzivě zlepšit musíme. Dnešní zápas byl z celé přípravy směrem dozadu asi nejpovedenější. Za normálních okolností bychom čisté konto udrželi,“ uznal.

Karviná v tuto chvíli shání ještě stopera. „Máme jen dva (zkoušený Piaček se neosvědčil), takže hledáme. Ideální by byl nějaký zkušený hráč,“ uvědomuje si trenér.

MFK Karviná – Ruch Chorzów 3:1 (2:0)

Branky: 31. Janečka, 43. Wágner, 57. Panák – 50. Nowak.

Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (60. Vondra) – Šisler (74. Duda), Janečka (60. Smrž) – Štepanovský (60. Lingr), Panák (72. Ramirez), Kalabiška (72. Puchel) – Wágner (60. T. Weber). Trenér: J. Weber.

Více v pondělním tištěném vydání Deníku.