To, čeho se jeden z petrovických trenérů Pavel Bernatík obával, se stalo skutečností. Lokomotiva po výhře u prvního prohrála doma s posledním. „Náročný týden jsme nezvládli. Probendili jsme první poločas, který nám vůbec nevyšel. Prohrávali jsme osobní souboje a u všeho byli pozdě," přibližoval Bernatík.

Valaši bojují o udržení v soutěži a začátek utkání jim vyšel náramně. Už v 5. minutě se trefil Drda. „Těžko říct, jestli to byla nekoncentrace, ale hosté působili daleko živěji," všiml si Bernatík.

Problémy se začaly kupit po vyloučení Bajzátha, který faulem před šestnáctkou zamezil jasné gólovce hostů. Jenže způsobil oslabení svého týmu. „V deseti se nám po náročném zápase v Petřkovicích hrálo špatně. Síly ubývaly," přiznal Bernatík.

Domácí se nechtěli vzdát, a tak pozměnili rozestavení i pár postů. Stopera Gilla vysunuli na hrot. Jenže i začátek druhé půle vyšel Valachům, kteří rychle skórovali. „Byla to taková trma vrma. Branka to byla zbytečná," mrzelo Bernatíka.

Lokomotiva sice brzy snížila, když se po rohu prosadil právě Gill, ale na vyrovnání se v Petrovicích čekalo marně. „Snahu o tlak jsme měli, ale nepadlo nám to tam. Akorát jsme na konci trefili břevno," připomněl Bernatík střelu Leibla. „To by ale nejspíš bylo naše maximum. Opravdu jsme hráli špatně," uznal.

Výhra Vsetína byla zasloužená, hosté navíc neproměnili penaltu po faulu Moskála. Matůš při ní přestřelil bránu.

Lokomotiva Petrovice – FC Vsetín 1:2 (0:1)

Branky: 60. Gill – 5. Drda, 50. Matůš. Rozhodčí: Škrobák – Kneisl, Lysák. ŽK: 3:6. ČK: 37. Bajzáth (P). Diváci: 105.

Petrovice: Švrčina – Hoffmann, Moskál, Gill, Bajzáth – Malíř, Leibl, Škuta, M. Puškáč, Miko (65. Fukala) – D. Puškáč. Trenér: Martin Špička.