Svěřenci polského kouče Rafala Kluska získali bod. „Před utkáním bychom jej určitě brali. Soupeř letos doma ještě neprohrál. Po utkání ho asi také bereme, ale musím říct, že jsme byli blízko i třem bodům. Jsme trochu zklamaní, ale i bod se počítá,“ poznamenal sekretář petrovického klubu Tomáš Lincer.

Na druhou stranu i o ten jeden mohli hosté přijít, když pár minut před koncem nastřelil Král v tutovce jen Ruisla. „Ale chtěli jsme hrát aktivně a to nám vyneslo šance. Několik jich bylo a být produktivnější v koncovce, mohlo to být ještě veselejší,“ dodal.

Lokomotivě pomohl start do zápasu, když aktivní Hanusek pěkným lobem přehodil gólmana. Jinak se hrál vyrovnaný zápas a nebylo vůbec znát, že Petrovice okupují v tabulce poslední pozici. „Opět jsme hráli proti silnému týmu a opět si ověřili, že můžeme bodovat s každým. To pro kluky znamená psychické povzbuzení, ale sbírat body po remízách v boji o udržení je strašně těžké,“ uznal Lincer.

Kozlovice srovnaly pár minut před odchodem do kabin, když využily brejk, který na zadní tyči uklidil do sítě z voleje Nekuda. Paradoxně pár okamžiků poté, co Bibaku neproměnil svou šanci. Předkopl si v úniku míč.

I druhá půle se hrála vyrovnaně, hostům pomohl kiks domácího brankáře Konečného, kterého přeskočil balon a všudybyl Hanusek poslal svůj tým opět do vedení.

Navýšit jej mohl Gill, který se po standardce objevil před bránou, ale netrefil, což nakonec domácím umožnilo srovnat. „Nepokryli jsme chlapa (Řeháka) po rohu, což byla škoda. Výhra by nám ohromně pomohla, ale objektivně je třeba uznat, že Kozlovice v závěru tlačily a remíza je spravedlivá,“ zakončil Lincer.

FK Kozlovice – Lokomotiva Petrovice 2:2 (1:1)

Branky: 41. Nekuda, 81. Řehák – 4. a 71. Hanusek. Rozhodčí: Lysák – Kovářčík, Zavřel. ŽK: 2:3. Diváci: 328.

Petrovice: Mrozek – Bajzáth, Gill, Ruisl, Hujo – Dayero (90. Mbayi), Czyž, Urban, Bibaku – Žyla, Hanusek. Trenér: Rafal Klusek.