„Jeseník byl na podzim jeden ze dvou soupeřů, které jsme dokázali porazit, tak jsme si na něj docela věřili a vyšlo to. Náš nový polský trenér se ukázal jako dobrý motivátor, stmelil kabinu a atmosféra je teď v kabině úplně jiná,“ všímá si Tomáš Lincer, sekretář petrovického klubu.

Polák Rafal Klusek v zimě skutečně nabudil svůj tým, do kterého přivedl nové posily a především hráči tmavé pleti Mbayi a Bibaku se hned v prvním zápase ukázali jako tahouni.

„Jejich kvalita se projevila. Nechali jsme si z podzimu v našem týmu ještě třetího do party - Dayera - a snad by nám to na jaře v tomto složení mohlo klapat. Rozhodně ještě nic nebalíme,“ vzkázal Lincer nejbližším soupeřům.

Petrovičtí hráči vtrhli do utkání s Jeseníkem plni nadšení a entuziasmu, srážely je však individuální chyby, po kterých inkasovali. Hanusek ale gólem do šatny vykřesal naději. „Ten gól byl hodně povzbuzující. Sice jsme měli herní a kombinační převahu, ale zase jsme prohrávali. Naštěstí ve druhé půli už jsme náš tlak dokázali přetavit v branky,“ oddechl si Lincer.

Převaha Lokomotivy vyústila v drtivou sedmiminutovku, během níž domácí otočili stav z 1:2 na 4:2! „A byly i další šance. Byl to náš jednoznačně nejlepší výkon sezony,“ radoval se Lincer.

Radovali se i samotní hráči, kteří prožívali úspěch se vší vášní. „Pokud nám takový elán vydrží, pak jedině dobře. Myslím, že fotbalově máme na to divizi udržet, není třeba mít hlavy dole,“ povzbuzuje petrovické fotbalisty Tomáš Lincer.

Lokomotiva Petrovice – FK Jeseník 4:2 (1:2)

Branky: 44. a 56. Hanusek, 60. Dayero, 63. Bibaku – 20. Bříza, 34. Marcinov. Rozhodčí: Šištík – Duda, Tvardek. ŽK: 3:2. Diváci: 125.

Petrovice: Majerczyk – Mbayi, Gill, Czyž, Hujo – Klimas (77. Urban), Hoffmann, Dayero, Bujok – Bibaku (88. Bajzath), Hanusek (85. Žyla). Trenér: Rafal Klusek.