Karvinští fotbalisté se přesvědčili o platnosti pravidla nedáš – dostaneš. Po solidním tlaku, který na soupeře v poslední čtvrthodině vytvořili, ale nedali šance, inkasovali po standardce. „Rohové kopy trénujeme, pro nás bylo důležité, že se k zakončení dostal Melunovič a to je hráč, který umí rozhodovat zápasy," pochvaloval si po utkání trenér Ústí Petr Němec.

Domácí trenér Jozef Weber nemohl být spokojen. „Potvrdilo se, že ve druhé lize nemůžete slevit ze svého výkonu ani o procento. Když jsme dneska po tom slušném úvodu ubrali, jako by si hráči řekli, že to na Ústí bude stačit, tak už jsme se do toho zpátky nedostali. Soupeř se samozřejmě chytil, získal půdu pod nohama a k nám se fotbalové štěstí, které jsme tím urazili, obrátilo zády," mračil se po utkání Weber.

Karvinští (v bílém) se loučili s domácím prostředím porážkou od Ústí.

Karvinou mohla mrzet i nevyužitá přesilovka po Vaňkově vyfaulování. „Mrzí, spíš štve, nás víc věcí. Jednak jsme se zbytečně připravili o výhru, na kterou jsme v domácím rozlučkovém zápase měli, jednak jsme přišli o možnost dotáhnout se na páté Táborsko a nevytvoříme ani bodový rekord Karviné ve druhé lize. Mohu hráče ujistit, že poslední týden přípravy na Most bude nepříjemný a oni to poznají," zlobil se po prohraném utkání Weber.

Naopak hosté odjížděli domů s veselou. „Dlouhá cesta alespoň lépe uteče. Vždyť je to naše teprve třetí výhra venku," připomněl trenér Němec, čímž zároveň naznačil, kde hledat příčiny faktu, že Ústí není v tabulce výše. „My jsme svůj cíl splnili už pár kol před koncem. Zachránili jsme se, dnes v Karviné naskočili i dva dorostenci, z toho Rašo v základní sestavě, takže můžeme být maximálně spokojeni," zakončil.

MFK OKD Karviná – FK Ústí n. L. 0:1 (0:0)

Branka: 87. Melunovič. Rozhodčí: Machálek – Hájek, Antoníček. ŽK: Růžička – Vaněk, Peterka, Veverka. ČK: 72. Vaněk (Ústí). Diváci: 427.

Karviná: Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanović, Eismann – Janíček, Daníček – Fiala, Juřena, Puchel (24. Knötig, 85. Panák) – Urgela. Trenér: Jozef Weber.