„Je to trochu paradox, ale v tuto chvíli není vůbec podstatné, co jsem kdysi chtěl a nechtěl. Teď je podstatné to, abychom co nejrychleji unikli z pásma sestupu,“ říká před dnešním svátečním zápasem Lubomír Vlk, legenda fotbalových Vítkovic, který v dresu ostravského klubu strávil nejkrásnější léta fotbalové kariéry a v roce 1986 s ním jako začínající mladíček dokonce oslavil titul mistra Československa.

Teď se na důvěrně známá místa vrací, ovšem v dresu karvinského soupeře, proti kterému navíc nebudou stát již dávno zkrachovalé Vítkovice, ale Baník Ostrava. Bude dějiště zápasu ve Vlkovi vyvolávat nostalgické vzpomínky? „Vůbec. Na nostalgii není prostor. Zavzpomínat na staré dobré časy můžu maximálně o Vánocích, teď je třeba se soustředit na to, abychom zvládli Baník,“ upozorňuje.

Protože každé ligové utkání bere jako svátek, nejinak tomu bude i dnes. „Dostal jsem možnost působit funkcionářsky i trenérsky na ligovém poli, takže si toho vážím. Udělám vše pro to, abychom byli úspěšní,“ ujišťuje Vlk.

Což znamená bodovat. „Samozřejmě, situace v tabulce není dobrá, ale to ani pro Baník. Myslím, že oba celky se navzájem znají dokonale, takže rozhodnou maličkosti, individuální chyba. My určitě nebudeme chtít vyčkávat a hrát nějaký autobus. Chceme se prosadit kombinačním fotbalem, hráči vědí, jak na soupeře mají hrát, znají taktiku, ale v samotném utkání už je to pak jen na nich, jak budou zápas utvářet,“ doplňuje Vlk.