Ti o zasloužených třech bodech rozhodli ve druhé části, kdy Stonava úplně odpadla. „První půle byla ještě vyrovnaná, ale už tam jsme dvě slušné šance měli. V šatnách jsem taky kluky spíš uklidňoval. Říkali jsme si, že hrajeme dobře a nějakou šanci určitě proměníme," přibližoval poločasové téma v albrechtické kabině trenér Baníku Dušan Kohút.

Obě mužstva na podmáčeném hřišti, které s přibývajícím časem ztrácelo kohezi, příkladně bojovala. Stonava. vědoma si své nelichotivé situace, vstoupila do utkání už s novým koučem Lukášem Hojdyszem, který nahradil Josefa Čermáka. A v první půli hrála dobře. „První poločas byl opravdu dobrý, zato druhý katastrofa. Od nějaké šedesáté minuty nám běhali jen dva lidi z desíti," postřehl Lukáš Hojdysz.

Trenér Kohút mu dal za pravdu. „Stonava překvapivě odpadla. Nedokázala kontrolovat své vedení a pak už ani zachytávat naše útoky. Šance se množily a využili jsme je," pochvaloval si Kohút.

Fotbalové derby mezi Stonavou a Albrechticemi (v bílém) mělo jasného vítěze.

Na těžkém terénu převzali iniciativu hosté. Hrdinou utkání se stal útočník Jan Lukan. Nejprve sice ještě napálil tyč, ale pak dokázal vsítit hattrick a branku navrch. První gól dal hlavičkou a neváhal branku oslavit skokem na rozmočený trávník.

„Jeho střelecká potence rozhodla. Honza má ale skoro v každém zápase dvě tři tutovky. Asi si to nechával na derby," zasmál se Kohút, jehož tři body z derby těšily dvojnásob. „Derby se dost probírá, výhra je vždy velmi cenná. My si ale ceníme i toho obratu. Prohrávali jsme, ale dokázali zápas zvrátit. Pokud ty tři body potvrdíme v nejbližších dvou zápasech, poskočíme o něco nahoru, což je náš podzimní cíl," by Kohút rád za posun tabulkou.

I když Stonava prohrála, pro mladého trenéra Hojdysze bylo poučné vidět, kde má jeho tým rezervy. „Musím říct, že bude asi hodně dlouho trvat, než se dá mančaft dokupy. Pokud hráči nebudou aspoň dvakrát týdně chodit na tréninky, nepohneme se. Stačilo vidět, že jsme po hodině hry tahali nohy z bahna. běhali prakticky jen Dittrich s Mackem na kraji, kteří mají naběháno. Náš tým na to určitě má hráčsky, ale momentálně ne fyzicky a dnešní fotbal prostě je o běhání. Bez tréninku nebudete bodovat ani v I.B třídě," poznamenal výstižně Hojdysz.

Fotbalové derby mezi Stonavou a Albrechticemi (v bílém) mělo jasného vítěze.

Takže jak z této šlamastyky ven? „Na podzim musíme uhrát co nejvíce bodů. Ale bude to náročné, protože pokud v poločase nepovedeme aspoň 3:0, body budeme získávat ztěžka. V zimě se bude muset pořádně zamakat v přípravě, možná proběhne i nějaká ta čistka v kádru. Musí zůstat hráči, kteří chtějí hrát a budou chodit na tréninky," přemýšlí Hojdysz, který bere angažmá ve Stonavě jako možnost zůstat u fotbalu.

„Hrát už kvůli kolenům nemůžu vůbec, tak u fotbalu pokračuji aspoň touto formou. I když na tom Stonava není nejlépe, angažmá jsem vzal. S Jirkou Fraitem jsme byli v kontaktu už v době, kdy tady končil právě Dušan Kohút. Teď už to vyšlo," zakončil Lukáš Hojdysz.

SK Stonava – Baník Albrechtice 1:4 (1:0)

Branky: 42. Šuster – 63., 69., 84. a 86. Lukan. Rozhodčí: Ham – Levinger, Jedlička. ŽK: 2:3. Diváci: 200.

Stonava: Gaszczyk – Feber, Frait, Hančín, Škuláň - Piecha (69. Skřížovský), Dittrich, Kisel, Macko – Juroszek – Šuster. Trenér: Lukáš Hojdysz.

Albrechtice: Směták – Kulhánek, Věčorek, Wojtyna, Žyla – Parchanský (58. Jakub Kociolek), Korzeniowski, Široký, Izaiáš – Jan Kociolek (58. Dorozlo), Lukan (89. Chmiel). Trenér: Dušan Kohút.