Pražský rodák vsítil Klokanům jediný a tudíž rozhodující gól zápasu, a když balon precizní hlavičkou umístil mimo dosah rukavic brankáře Fryštáka, tak si uvědomil, že se nemůže radovat. „Bohemka mi dala strašně moc, vlastně mě uvedla do mužského fotbalu a já pořád cítím, že slavit gól v její síti by bylo nefér,“ uznal Budínský po utkání.

Nicméně radost máte asi obrovskou, nemluvě o celém týmu…
Zlaté tři body! Dneska můžeme aspoň trošku slavit. 

Jak náročný byl zápas?
Na tomhle terénu je to už hodně o bojovnosti. Bohemka byla vzadu dobře zformovaná, nedokázali jsme se dlouho prosadit. Kdyby třeba Wagy (útočník Wágner) místo tyče dal gól, pak by to asi museli otevřít a byl by to jiný zápas. Ale nakonec rozhodla standardka v závěru utkání.

Právě standardní situace, které jako pravidelný exekutor zahráváte, jste dnes moc nekopal. Proč?
Byla tam domluva s trenéry, že to budeme cpát do brány a v první půli nám takhle jedna málem vyšla, tak jsme si řekli, že není důvod to měnit. Ještě, že tak, protože pak jsem si mohl naběhnout na centr Letiće a dát gól.

Ten byl zasloužený. Překvapilo vás, že se Bohemka nedostala prakticky do hry?
Tak překvapilo… My na ně chtěli nalézt, to se povedlo a udržovali jsme si převahu. Ke konci jsme si sice říkali, aby to nedopadlo jako v předešlých zápasech, kdy jsme tlačili a pak dostali rozhodující gól, ale naštěstí to tentokrát bylo naopak. Konečně. 

Váš tlak byl opravdu značný…
Už nám nic jiného nezbývalo. Máme na kontě málo bodů, museli jsme se tlačit do jejich vápna. Potřebujeme body. Bohemka spoléhala na nějaké ty brejky, před tím naším gólem tam měla šanci. Kdyby to dala, tak se tady teď bavíme úplně o něčem jiném.

Jak vůbec hodnotíte karvinský podzim?
Dneska jsme vyhráli, ale pořád je to špatné. Loni se nám dařilo udělat z našeho stadionu nedobytnou tvrz, tohle na podzim neplatilo a to musíme na jaře změnit. Doma musí být naše pevnost. Když si třeba vybavím Liberec, kde jsme byli celý zápas aktivní a pak dostali gól… Taky by bylo dobré občas přivézt něco zvenku. Zatím tam máme jediný bod. S takovou bilancí se nezachráníme. 

Spoustu zápasů jste poztráceli v koncovkách, posledních minutách. Nebyla to příčina té letošní bilance?
Určitě je to jedna z příčin. Tento podzim jsme měli rozhodně bodově horší než loni, i když herně to žádný propad nebyl. Odehráli jsme hodně dobrých zápasů, akorát nějaké se smolným koncem, ale je fakt, že na to se nikdo neptá. Na jaře nás čeká pořádná šichta. 

Nehrozí Karviné podobné jaro jako byl letošní podzim?
To ve fotbale nikdy nevíte. Můžeme udělat hned ze startu dost bodů jako loni v nováčkovské roli, chytneme se a budeme v klidu. Anebo to budeme honit na poslední chvíli. První sezonu jsme měli lepší podzim než jaro, tak by bylo fajn, kdyby se to teď protočilo.