Těší se i Lukáš Budínský, jeden ze dvou Pražanů v dresu karvinského nováčka. „Atmosféra nás jistě vybičuje k maximálnímu výkonu. Můžu říct, že necháme na hřišti všechno," slibuje „Bůďa" za celý mančaft.

Lukáši, asi je paradox, že hned za čtyři dny se se Slavií utkáte znovu, tentokrát v poháru, ale nemůže to pro vás naopak být výhoda? Neupřednostní Slavia přece jen ligu?
Osobně si myslím, že ne. Slavia se nebude ohlížet na to, jestli zrovna hraje ligu nebo pohár, je to tak silný a ambiciózní tým, že bude chtít uspět v obou utkáních. Ovšem to my také.

Bude pro vás jako pro rodáka z hlavního města utkání něčím speciální?
Asi tím, že ve Slavii jsem dělal první fotbalové krůčky, takže motivaci budu mít velkou. Bydlel jsem kousek od Vršovic, tak bylo celkem logické, že jsem to zkusil právě tam. I mámě to tak vyhovovalo s prací. Bohužel někdy ve dvanácti letech jsem viděl, že bych nedostával tolik prostoru. Byli tam v té době šikovnější kluci než já, spousta z nich už teda fotbal ani nehraje, ale já tenkrát hrát potřeboval, takže jsem pak odešel do Bohemky.

Z toho pohledu by pro vás měly být prestižnější utkání v Praze, je to tak?
V Praze jsou ty zápasy asi prestižnější, mám tam rodinu, chci se ukázat, ale to asi každý. Samozřejmě udělám maximum už pro výhru v Karviné. Bude to výjimečný zápas. Slavia hraje o titul, nás poženou lidi. Těšíme se.

Dokázal byste si představit, že byste se jednoho dne do Slavie vrátil? Chtěl bystě někdy v budoucnu za ni hrát?
Nebudu říkat, že ne. Slavia je top klub, takže kdo by za ni nechtěl hrát? Ale teď jsem v Karviné.

Když jste nakousl ten titul, komu z dvojice Slavia – Plzeň věříte v tomto boji více?
Asi Plzni. Má motivaci dosáhnout na mistrovský hattrick, zvládá lépe vypjaté zápasy i koncovky, což předvedla třeba u nás. Přijde mi zkušenější.

Zatím jste dal šest gólů a jste nejlepším střelcem týmu. Připomeňme, že loni to bylo 11 branek, ovšem šlo o druhou ligu. Dáváte si nějakou metu, kolika gólů byste chtěl dosáhnout?
Ani ne, jedu zápas od zápasu s tím, že každý gól v lize se počítá. Oproti druhé lize je to dvojnásob těžší, přiznávám. Ale někdy máte zápas, kdy se dostanete k jedné střele za zápas, jindy těch šancí máte hodně a dáte třeba dva góly. Proti Plzni jsem měl taky jen jednu střelu, ale zrovna z toho byl gól. Jindy můžu mít pět střel a nedám nic. Proto si konkrétní cíle dávat nebudu.

Třeba s tou Plzní, jak jste zmínil, vám stačila na gól jedna střela. Je to i tím, že jste herně vyzrálejší?
Souhlasil bych. Už nejsem talentovaný mladík, je mi pětadvacet a nějaký herní posun tam být znát musí.

Jak již bylo řečeno, Slavia vás čeká i ve čtvrtfinále domácího poháru. Vy jste měl před losem nějakého vytipovaného soupeře, se kterým byste si rád zahrál?
Měl. Přál jsem si Slavii, ale doma. Škoda, že to nevyšlo, možná jsme mohli mít dvakrát po sobě vyprodáno (úsměv).

Soupeř v boji o mistrovský titul neprohrál už 18 zápasů. Budete mít jako tým o to větší motivaci být tím prvním, kdo Slavii přivodí porážku?
No, motivaci bychom měli, i kdyby Slavia prohrála v derby. Chceme prostě porazit špičkový tým.