„Jsem rád, protože se to dost táhlo. Na druhou stranu jsem byl klidný, protože k tomu vše směřovalo. Bohemka mi nedělala problém a já si mohu zahrát ligu v Karviné," poznamenal šikovný záložník.

Lukáši, jaký je to pocit být hráčem Karviné?
(úsměv) Žádný zvláštní rozdíl nepozoruji, jen jsem statut hostování vyměnil za přestup.

Moc hráčů z Prahy tak daleko za fotbalem necestuje…
No zrovna tady jsme byli tři, ale asi je mi Karviná souzena. Prosadil jsem se tady, Karviná mi dala šanci pravidelně hrát v základní sestavě, a fotbalově mi to tady sedlo. O tom to ale je. Když mi to tak vychází, rozhodně jsem chtěl pokračovat dál. Teď bych se za to chtěl Karviné odvděčit co nejlepšími výkony i v lize.

Jak velkou výhodou je, že Karviná udržela kádr, se kterým hrála poslední rok?
Souhra samozřejmě dělá hodně. O to je to lepší, že jsme zůstali pohromadě. Člověk si nemusí tolik zvykat, je to výhodnější, než kdyby přišlo třeba pět nových hráčů. Zase tolik nováčků tady není, z toho bychom mohli v lize těžit. Už o sobě víme.

Vy jste si už první ligu v dresu Bohemky vyzkoušel. Má Karviná na to hrát v soutěži důstojnou roli?
Šanci má, loni se to povedlo kupříkladu Zlínu. Chytili začátek, pak z toho těžili. Věřím, že pro nás bude impulsem i ten krásný nový stadion, na který se všichni těšíme. Přáli bychom si dobře odstartovat, aby se nám pak hrálo lépe.

Kde byste viděl největší rozdíl mezi oběma soutěžemi?
První liga je určitě rychlejší, pak je samozřejmě i více sledovaná. Každý tým včetně nás v ní bude pod velkým tlakem.

Který jste si ale sami vyzkoušeli v poslední sezoně…
To je pravda, v tomto ohledu nám pomohlo, že my celé jaro ve druhé lize pod velkým tlakem byli. Víme, jak se s tím vypořádat. Snad nám to půjde. Je tady dost kvalitních hráčů, kteří už první ligu okusili, mají zkušenosti. Nechtěli bychom tam být jen do počtu.