Trenér Jozef Weber jej dokonale zná ze společného působení v Bohemians. Podržel jej, znovu ho zařadil do základní sestavy v sobotu proti Jihlavě a „Bůďa" se mu i karvinským fanouškům odvděčil perfektním výkonem.Nastartoval karvinskou aktivitu, bral na sebe odpovědnost, nebál se riskovat a kombinovat. První dva góly byly vlastně jeho zásluha.

Pojďme k vašemu gólu. Ten přímý kop byl tečován. Bylo to chtěné, nebo hrálo roli i štěstí?
My to takhle občas zkoušíme. I trenér gólmanů nám na tréninku říká, ať to takhle při těch přímácích vyzkoušíme, protože balon může tečovat spoluhráč nebo soupeř ve zdi. Pro gólmana je pak už hodně složité, aby zareagoval na změnu dráhy letu balonu. Důležité je hlavně trefit bránu. Dneska nám to přesně takhle vyšlo a zapadlo to za tyč.

Nakonec jste vyhráli o tři branky…
Jsme maximálně spokojení. Povedlo se nám odčinit ten propadák ze Zlína, kde jsme stejným výsledkem prohráli. Mohlo by nás to nakopnout před výjezdem do Plzně.

Nejste teď na podzim pod větším tlakem? Přece jen na jaře budete hostit silné týmy, favority na poháry a na titul, zatímco nyní hrajete doma proti klubům, se kterými se počítalo spíš do dolní poloviny tabulky a do boje o záchranu společně s vámi…
Víme, že doma musíme vyhrávat. Je to složité, ale ten los bych tolik neřešil. Stejně hraje každý s každým a pak je už jedno, jestli soupeře potkáte doma na podzim nebo až na jaře. Je ale pochopitelné, že může rozhodovat i případný vzájemný zápas. My dneska vyhráli 3:0, takže o moc spokojenější být nemůžeme. Co bude na jaře, to se teprve ukáže. Zatím bych to bral tak, že všechny zápasy v lize jsou náročné a zároveň krásné. Každý chce hrát ligu.

Prvních pět zápasů vám osobně moc nevyšlo. Čím to bylo a ulevilo se vám po tom dnešním výborném výkonu?
Trochu to ze mě spadlo, přiznávám. Čím to bylo, nevím. V lize je to už složitější, třeba těch centrů je tam míň než ve druhé lize. Vím, že se ode mě góly očekávají a zatím mi to nešlo. Asi jsem do vápna nechodil tolik, jako ve druhé lize a nesnažil se tolik o zakončení. Ale třeba na tréninku se o to furt snažím.

Trenér Weber naznačoval, že podobný problém jste měl po postupu do ligy už v Bohemce. Jste třeba teď zkušenější?
Zkušenější jsem určitě, ale tenkrát v Bohemce se ty góly ode mě zase tolik neočekávaly. Tady jsem už pod větším tlakem, možná to mělo vliv. Ale tak je to správně, jsem starší a hraji na postu, kde se ty góly čekají. Sám vím, že bych je měl dávat nebo aspoň připravovat. Je třeba být produktivní. Snad to teď bude lepší.

Celý rozhovor v úterním vydání Karvinského a Havířovského deníku.