Lukáš Skoupý trefil Havířovu tři body

Havířov – Mladé mužstvo Havířova se v divizi zlehka dotahuje k celkům z první třetiny tabulky. Výhru z derby potvrdili indiáni v Dolním Benešově.

26.4.2015

Venkovní výhrou dali havířovští fotbalisté svým fanouškům tu nejlepší pozvánku na jejich nedělní zápas s Mohelnicí.Foto: Libor Pristáš

Domácí měli výškovou převahu, a tak spoléhali na vysoké balony a standardní situace. „Nebylo to vůbec jednoduché. Musím uznat i kvalitu Dolního Benešova, který to doma umí hrát. Vypracoval si nějaké šance, naštěstí i my. Trochu to tam foukalo, což bylo také poznat," rekapituloval podmínky v Benešově hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič, který se znovu postavil na stopera.

Po brankově vyrovnaném poločase se pokračovalo v bojovném fotbalu i po změně stran. Každý z týmů si vytvořil po třech dobrých šancích. „Snaha a bojovnost dneska vítězily nad fotbalovostí, i když se oba celky pokoušely o nějaké akce. Šance byly na obou stranách. Herně povedenější ale bylo naše předchozí utkání doma s Petrovicemi," potvrdil Matušovič.

Jeho tým šel vytrvale za vítězstvím, nechtěl se spokojit s remízou. „To na hráčích oceňuji. Kluci se do toho dostávají každým zápasem víc a víc. Těší mě, že jsou tak pracovití, tenhle tým má velkou perspektivu," pochvaloval si zkušený Matušovič, jehož týmu vystřelil v poslední minutě výhru Skoupý, který si naběhl z druhé vlny zakončit akci a povedlo se mu to.

MSA Dolní Benešov – MFK Havířov 1:2 (1:1)

Branky: 12. Adamík – 6. Wojnar, 90. Skoupý. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 1:1. Diváci: 160.

Havířov: Směták – Klejnot, Wojnar, Matušovič, Babič – Omasta (90. Jakubov), Zupko, Cenek, Skoupý, Vágner (60. Hottek) – Gistinger (80. Osvěčík). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

26.4.2015
Poznáte osoby na snímku z bezpečnostní kamery bankomatu?
6

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Výzva českotěšínské radnice nese první ovoce

Pro obyvatele Českého Těšína je procházka Hlavní třídou v centru města spíše nutným zlem. Prezentace ulice totiž podle mnohých připomíná asijský bazar, podle jiných je jednoduše pro ostudu.

Policie už nehledá ztracenou Etiopanku. Utekla do Německa, kde chce azyl

Karviná – Po ztracené cizince pátrali policisté od 20. srpna. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která v té době byla v Karviné na dovolené.

Představujeme prvňáky ZŠ v Petřvaldě a ZŠ Gen. Svobody v Havířově

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím.

Havířov se po špatném startu zvedá

Havířov – Hokejový AZ už je zase regulérně v boji o play off. Prvoligová soutěž dnes pokračuje dalším kolem.