„Už se nedopouštíme takových triviálních chyb," poznamenal po utkání nový trenér Sokola Jiří Skála. Jeho svěřenci byli v Bystřici herně lepší, propadli ale při bránění brejků. „Nadělali jsme pár chyb v útočné fázi, které nás stály body, už to ale nebylo takové, že by nám uprostřed hřiště zela čtyřicetimetrová díra jako posledně," všiml si Skála.

Lutyně zahrozila hned v 6. minutě Pěgřimem, který ale v dobré pozici volil místo střely přihrávku a hned v 8. minutě přišel gól. „Po našem rohu! Domácí odkopli balon na Nogu a ten si poradil v situaci jede na jednoho. S Nogou jsme měli problémy celý zápas, protože i druhý brejk Bystřice zakončil on," popisoval Skála.

Domácí se uchýlili ke hře, která je spíše vlastní hostujícím týmům, tedy na protiútoky. Lutyně dobývala bystřickou bránu marně. Kudlík sám před gólmanem nastřelil jen jeho nohy, ve 23. minutě provedl Havlásek neuvěřitelnou věc, když místo dorážky do prázdné brány balon vykopl pryč. „To jsem ještě neviděl a ještě teď nechápu, jak to mohl nedat," kroutil hlavou kouč Lutyně.

Jak se dávají branky, musel svému kolegovi po přestávce ukázat až Macháček, který balon z voleje napral do sítě. Byl to nejhezčí okamžik zápasu. „Tím gólem jsme hodně ožili, sevřeli jsme soupeře, ale bušili do jeho obranných vrat marně. Aspoň jsme si už dávali balony do nohy, herně jsme se zvedli, tak snad to už brzy přijde," přivolává výhru trenér Skála.

TJ Bystřice – Sokol Dolní Lutyně 2:1 (2:0)

Branky: 8. a 20. Noga – 53. Macháček. Rozhodčí: Klimek. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

D. Lutyně: Šajer – Šimek, Hanusek, Vávra, Jurko – Kudlík, Velký, Pěgřim, M. Fismol – Macháček, Havlásek. Trenér: Jiří Skála.