Fotbalisté Sokola nezvládli klíčový souboj na hřišti Hrabové. „Zápas nám vůbec nevyšel. Vše dopadalo přesně opačně, než jsme si představovali," kroutil hlavou hrající trenér Lutyně Tomáš Mančař.

Jeho tým v úvodu držel balon a hrál po zemi, jenže gól nedal. Nejblíže mu byl Ochodek, ale v čisté šanci zazmatkoval, ani nenahrál, ani nevystřelil a balon skončil na boční síti. „Upozorňoval jsem kluky na nebezpečné brejky Hrabové, což je jejich asi jediná zbraň, ale moc k srdci si to nevzali. Domácí nám právě z brejků pořádně hrozili," vykládal Mančař.

Taktika Ostravanů nechat hrát Lutyni a spoléhat doma na protiútoky vypadala zvláštně, ale nesla své ovoce. V poločase domácí vedli.

Do druhé části chtěli Lutyňští svůj herní projev změnit, protože se zbytečně přizpůsobili nakopávané domácích. Patnáct minut nepůjčili Hrabové balon, ale nevyprodukovali nic. „Vždycky jsme se motali kolem šestnáctky a tam jsme také končili," dodal Mančař.

V 69. minutě navíc domácí přidali druhou branku. Lutyně už pak ze dvou slibných šancí, které si vypracovala, nevytěžila nic.

Sokol Hrabová – Sokol Dolní Lutyně 2:0 (1:0)

Branky: 18. Richter, 69. Nováček. Rozhodčí: Švec – Chýlek, Poledník. ŽK: 2:8. Diváci: 80.

D. Lutyně: Šajer – Dvořák, Mančař, Hanusek, Jantoš (36. R. Szkuta) – Wita (55. Havlásek), Twrdý, V. Szkuta (73. Fismol), Lemchi – Ochodek, Ciesarik. Trenér: Tomáš Mančař.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.