Lutyně věděla, že jde o jeden z nejdůležitějších zápasů. Hrabová se v tabulce pohybuje rovněž dole, a tak to byl souboj o to, kdo si na spodku tabulky pomůže. „Upozorňoval jsem na naše špatné začátky, protože většinou inkasujeme do patnácté minuty gól. Tentokrát jsme začátek ustáli bez inkasované branky, ale zase jsme ji dostali v závěru poločasu, což bylo možná ještě horší," poznamenal trenér Dolní Lutyně Jiří Skála.

Domácí ale byli aktivní a obrat v zápase si zasloužili. Drželi míč a drali se k šestnáctce Ostravanů. Dočkali se penalty za faul na Nitku, jehož protihráč v gólové pozici odstrčil rukama. Klemiš penaltu proměnil a byla to zároveň vůbec první penalta, která se letos ve prospěch Lutyně pískala.

Vyrovnání nalilo domácím čerstvou krev do žil. Tlačili, byli lepší, fotbalovější. V 77. minutě hodil Pěgřim balon z autového vhazování k Witovi a ten krásně přes hlavu vystřihl nůžky. Trefil tyč. „To byla škoda, jinak by to byl asi gól podzimu," mínil Skála. Ale brzy rozhodující branka přeci jen přišla. Wita si vyměnil balon s Pěgřimem, nahrál mu do jasné pozice a Pěgřim zaznamenal vítězný gól. „Už jsme to potřebovali. Přišlo to v důležitém utkání se stejně ohroženým týmem, což se počítá dvojnásob," mnul si ruce Jiří Skála.

Sokol Dolní Lutyně – Sokol Hrabová 2:1 (0:1)

Branky: 55. z pen. Klemiš, 82. Pěgřim – 44. Loska. Rozhodčí: Závodný – Brabec, Poledník. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

D. Lutyně: Šajer – Hrachovec, Mančař, Jantoš, R. Szkuta – Klemiš (58. Wita), V. Szkuta, Twrdý, Ochodek – Nitka (58. Šrubař) – Pěgřim (83. Fismol). Trenér: Jiří Skála.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.