„Není to moc důstojné loučení, to je pravda, ale tak trochu jsem problémy čekal. Cestovalo nás jen jedenáct, z toho tři dorostenci. Nebyla ani brankářská jednička Šajer a další zkušení hráči," pokrčil rameny trenér dolnolutyňského mužstva Jiří Skála, který postrádal zraněné a jinak absentující hráče základní sestavy.

První poločas přitom nějaké nakládačce nenahrával. Hosté z Lutyně hráli sympaticky a Brušperk si překvapivě nevytvořil žádnou pořádnou šanci. Ty naopak měli Lutyňští, ale spalovali je.

Nejprve po Bednářově průniku překopl bránu Velký, pak po Macháčkově přihrávce ani nezakončil v nadějné pozici Regec a nakonec mladý Bednář přestřelil břevno ze dvou kroků! „Bylo by určitě zajímavé sledovat, jak by se zápas vyvíjel, kdybychom šli do vedení," zalitoval Skála.

Jenže toho se jeho svěřenci nedočkali. Dočkal se ho naopak Brušperk, který ve 40. minutě zakončil zásluhou Tomka přímý kop na brankářovu stojnou nohu. Gól do šatny hosty trochu nalomil. „I proto jsem se obával, aby to na kluky nějak nedolehlo a my neslízli debakl," bál se možného vývoje trenér Skála.

Předpověděl to dokonale. Ve druhé části se Brušperk probudil a začal úřadovat, zatímco Dolní Lutyně zmatkovala.

Nástup do druhé části patřil domácím Kovalovi s Tomkem, kteří upravili na 3:0 a Lutyně se už vezla. „Bez kontaktní branky, vlastně bez jakékoliv branky to je vždy těžké. Nestačili jsme pokrývat brušperské útoky, takže jsem si pak už jen přál, aby byl rychle konec," přiznal Skála.

Po dalších chybách v obranných řadách a nedorozumění mezi stopery a gólmanem Kunčickým se skóre zastavilo na stavu 6:0 pro Brušperk.

Cíl mužstva byl nicméně splněn, a tím byla záchrana v soutěži. „Podařilo se nám to díky skvělému začátku do jara, druhá půlka jara už nebyla tak úspěšná. Ale dopadlo to dobře a my se teď musíme snažit, abychom na podzim uhráli více bodů než posledně. Záchranářské práce bychom nechtěli opakovat," zakončil Skála.

SK Brušperk – Sokol Dolní Lutyně 6:0 (1:0)

Branky: 40. a 58. Tomek, 51. Koval, 62. Kaleta, 82. Vojtek, 87. Válek. Rozhodčí: Pobořil. Bez ŽK. Diváci: 80.

D. Lutyně: Kunčický – Sabal, Pěgřim, Hanusek, Twrdý – Regec, Velký, Fismol, Bednář – Macháček, Havlásek. Trenér: Jiří Skála.