Favorizovaní domácí překvapivě ztratili se soupeřem, který bojuje o holé přežití v soutěži. „Už když jsme nastupovali na hřiště, polovina lidí byla otrávená z terénu. Bořili se, nešlo na tom vůbec kombinovat," poznamenal úvodem trenér havířovské jedenáctky Zdeněk Menoušek.

Žádné kličky ale sympaticky nehledal. „Prostě nám to nejde, opravdu v tom nebylo nic jiného. Sestavu jsme měli kompletní, ale bohužel se hledáme. Kluci z Lutyně bojovali nadoraz, zasloužili si bodovat. Naše územní převaha byla k ničemu. Nehrajeme dobře a musíme to někde zlomit. Možná by to chtělo přidat v bojovnosti," snažil se najít nedostatky Menoušek.

Právě hosté bojovností oplývali. „Věděli jsme, že na technicky zdatnějšího soupeře nemáme fotbalově, tak jsme se to snažili urvat důrazem a právě tou bojovností. Domácí byli na balonu mnohem nebezpečnější, ale s tím jsme počítali. Kluci obětavě bránili a měli jsme jistého Šajera v bráně," vypíchl klíčové faktory překvapivého zisku svého mužstva trenér Lutyně Jiří Skála.

Už v 17. minutě to ve vápně jeho týmu hořelo, ale Krč zachránil situaci po domácím rohu na brankové čáře. Domácí se snažili na kluzkém a měkkém terénu o kombinaci, ale nebezpečnější byli po standardkách, které obstarával exbaníkovec Tomašák. Ve 34. a 43. minutě byl blízko gólu Neuman, ale jeho hlavičky zázračně zneškodnil brankář Šajer.

Na opačné straně pohrdl po autovém vhazování R. Szkuty tutovkou Havlásek, který střílel vedle. Tím poločas skončil.

V tom druhém pokračovali domácí v aktivitě, ale všechno marné. Gól ze hry jim nebyl přán. „Trápili jsme se. Soupeře jsme určitě nepodcenili, ale momentálně na tom nejsme dobře. Schází nám lehkost, možná i nějaký ušmudlaný gól, kterým bychom to celé zlomili," přemýšlel po zápase Menoušek.

Jeho protějšek Skála vyzdvihl nasazení svého týmu. „Bylo vidět, že máme po příchodu nových hráčů (Lemchi, Ruisl) zase novou motivaci něco se současným stavem dělat," pochvaloval si.

V 74. minutě to byl právě Rusil, jemuž se podařilo po spolupráci s Lemchim skórovat. Domácí se ale rychle otřepali a dočkali se penalty za ruku Krče, který před prázdnou bránou zasahoval proti pravidlům. „Ta jsou ale hodně přísná. Jasně, ruka to byla, ale dostali jsme gól, červenou a Krč ještě navíc nemůže nastoupit v dalším zápase. To je rovnou trojitý trest," povzdechl si Skála. Nicméně alespoň bod už hosté uhájili a mohl by pro ně znamenat psychické povzbuzení do dalšího jarního programu.

Další dvě okresní mužstva v této soutěži - Stonava a Albrechtice - nehrála. Jejich zápasy odložil nezpůsobilý terén.

TJ Dolní Datyně – Sokol Dolní Lutyně 1:1 (0:0)

Branky: 77. z pen. Tomašák – 74. Ruisl. Rozhodčí: Pobořil – Seidler, Tisovský. ŽK: 1:2. ČK: 76. krč (D. L.). Diváci: 50.

D. Datyně: Rozbroj – Masopust (82. Dolák), Neuman, Batiha, Pištěk – Kubiena, Miczka, Vlček, Tomašák, Stebel – Baláž (70. Vandriak). Trenér: Zdeněk Menoušek.

D. Lutyně: Šajer – Krč, Mančař, Hanusek, R. Szkuta – Lemchi, V. Szkuta (82. Ochodek), Twrdý (65. Fismol), Wita (46. Ruisl) – Havlásek (70. Dvořák), Pěgřim. Trenér: Jiří Skála.