Naposledy si přivezli bod z Veřovic, přičemž si za výkon zasloužili spíš tři body. Tým už trenérsky nevedl zkušený kouč Jiří Skála, jemuž došla trpělivost s mizernou tréninkovou účastí hráčů a po posledním tréninku se rozhodl odejít.

Vedením mužstva byla funkcionáři Sokola pověřena dvojice hráčů Tomáš Mančař – Petr Pěgřim. „Spadlo to na nás a s největší pravděpodobností to tak i doklepeme," pousmál se stoper Lutyně Tomáš Mančař.

Sám byl v očekávání, jak si tým pod jeho taktovkou bude počínat. „Něco jsme si k nové situaci řekli, klukům jsem také vysvětlil, proč pan Skála odešel, a slíbili jsme si, že tréninková účast se razantně zvedne. Tak jsem na to opravdu zvědav," nechá se Mančař překvapit.

Každopádně se hráči ve Veřovicích předvedli ve velmi dobrém světle. „Já věřím, že to kluci ještě ukopou. Oni to fotbalisté jsou, akorát nestíháme fyzicky, protože v Lutyni se prostě netrénuje," poznamenal sám Jiří Skála.

Za pravdu mu dal i Mančař. „Tréninková účast je opravdu slabá. Zhruba od sedmdesáté minuty už bylo vidět, že nám dochází dech. Ale bylo to způsobeno i naší aktivní hrou. Kluky musím pochválit, protože se snažili plnit to, co jsme si řekli před zápasem. Soupeř vůbec nečekal naši aktivitu, protože sám má ve zvyku rozhodovat v nástupech do zápasu. My jsme ale makali na sto deset procent," pochvaloval si Tomáš Mančař.

AFC Veřovice – Sokol Dolní Lutyně 0:0

Rozhodčí: Vranay – Chýlek, Opěla. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

D. Lutyně: Šajer – Dvořák, Mančař, Twrdý, R. Szkuta – Pěgřim (66. Krč), Ruisl, V. Skuta (76. Fismol), Lemchi – Havlásek (78. Jantoš), Wita. Trenér: Tomáš Mančař.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.