Sokol Dolní Lutyně – TJ Nový Jičín 4:3 (1:3)

 

Fotbalově jasně lepší hosté dominovali prvnímu poločasu. Domácí nestíhali a velebili Paní Štěstěnu, že je třikrát díky brankové konstrukci uchránila od dalších gólových pohrom. Do role spalovačů šancí se za Nový Jičín obsadili zkušení Polónyi a Bajer. Sokol se sice ujal vedení díky Osičkovi, který se proháčkoval v přesile novojičínských dresů až před bránu a ukázkově zavěsil, jenže pak hosté zaslouženě srovnali a přidali další góly. Branky Dědíka, Bajera a Polónyiho dělilo pouhých pět minut. „Dostávali jsme góly po vyšachování naší obrany a hrubých chybách.

Nový Jičín nás úplně přehrál,“ přiznal sekretář Sokola Václav Šostok. Kromě toho spálili hosté Macíčkem a Bajerem ještě další dvě slibné šance. Ve druhé půli hosté šeredně doplatili na podcenění soupeře. Nejspíše si mysleli, že si opět vytvoří čtyři, pět čistých šancí a že jim tam něco z toho spadne. Hrubý omyl. Přestali bojovat, naopak domácí hráči začali jezdit doslova po zadku, až tráva hořela. Vydařený čtvrthodinkový nástup Sokola korunoval po akci P. Vanečka s Čiefem gólem na 2:3 Závacký. Za další desetiminutovku už bylo srovnáno – P. Vanečko obešel čtyři protihráče a úspěšně zakončil. Dokonalý obrat završil střídající Hanusek po úniku Závackého po straně a jeho následném centru před bránu.

Teprve poté si hosté uvědomili, že ztrácí vyhraný zápas, zapnuli, ale bylo už pozdě. V hektické koncovce se ještě míč šoural napříč domácí brankou a ťuknul do tyčky, což mohlo slabším povahám v hledišti přivodit infarkt, ale hosté za svůj přístup ve druhé půli zřejmě potřebovali dostat výsledkovou facku. „Je to pro ně ponaučení do dalších zápasů. Jasně, měli jsme fůru štěstí, hosté nás měli na lopatě, jenže z výhry se radujeme my. Snad nás to nakopne a začneme kvalitní výkony předvádět i venku, kde jsme zatím poloviční,“ pravil Šostok.

Domácí kouč Luboš Begany pochválil hráče za skvělý výkon po přestávce. „Vzpomněli si na loňské lepší časy v soutěži a poctivě odmakali 45 minut. Teď záleží jen na nich, jestli chtějí v podobném trendu pokračovat,“ pravil kouč vítězného týmu. Zápas odřídil s přehledem arbitr Podracký.

Branky: 24. Osička, 62. Závacký, 72. P. Vanečko, – 30. Dědík, 32. Bajer, 35. Polónyi. Rozhodčí: Podracký, žluté karty: 2:2, diváci: 150. D. Lutyně: Mrázek – J. Vanečko, R. Matys, Zuček, Čief – Figura, P. Vanečko, Konečný, Přeček – Osička (46. Hanusek), Závacký. Trenér: Luboš Begany.

Další zápas hraje D. Lutyně v sobotu v Dětmarovicích.