Coby nováček soutěže obsadili v minulé sezoně krásné třetí místo a slevit ze svých cílů nemíní ani teď, i když se říká, že druhý rok v soutěži bývá pro nováčka stěžejní. „To by ale neměl být náš případ. Dole hrát nechceme, rádi bychom se umístili znovu do třetího místa v tabulce. Moudřejší budeme po podzimní části, pak si stanovíme už konkrétnější cíle,“ pravil sekretář dolnolutyňského klubu Václav Šostok. Tým trenéra Pavla Juřenčáka se prezentoval v posledním ročníku I.A třídy útočně laděným fotbalem a zaznamenal nejvíce branek v soutěži. V tomto trendu by chtěl pokračovat, nasvědčovala tomu i letní příprava, ve které sehráli hráči Sokola osm zápasů s celkovým skóre 29:16.

„Hráči mají útočení v krvi. Týmu to takhle vyhovuje a proč něco měnit, když nám to tak parádně vycházelo?“ položil si řečnickou otázku sekretář Šostok. Juřenčákův kádr doznal během krátké letní pauzy několika změn. Dolní Lutyně zásobovala svými hráči především nižší soutěže, takže do Slavoje Petřvald odešel Andl, do Slavoje Rychvald (oba I.B třída) Nemček, trojice Stankuš, Pomkla, Pytlík zamířila do Baníku F. Orlová, který hraje až okresní přebor a Ptošek se Stöckrem zase do Baníku Rychvald ve stejné soutěži. Brankářská dvojice bude Mrázek, Štěrba, druhý jmenovaný přišel z B týmu Orlové. Stejně tak se z hostování ve stejném mužstvu vrátil Bílý. Velkou posilou se zdá být Kudlík, který se opět vrátil k aktivní kariéře. Svého času hrával za FC Karviná celostátní ligu dorostu.

Z Orlové pak přišel ještě Závacký, naopak do polských Kaczyc odešel Posel – tedy další hráč z okolí, jehož zlákal některý z polských regionálních klubů. Z dorostu byl ještě do A týmu přeřazen Strnadel a z Chiňavy, která hraje českou I.A třídu, se vrátil Chalupa. Tím byl kádr uzavřen a momentálně čítá 21 hráčů. Dolnolutyňští v přípravě především vyhrávali. „Sehráli jsme pár vydařených zápasů. Zvali jsme si i týmy z vyšších soutěží. Kvalitní výkon jsme podali hlavně proti divizní Slavii Orlová, kdy jsme mohli i vyhrát. Naopak proti Heřmanicím jsme se zase vrátili na zem. Výsledky ale nejsou prvořadé, kádr rotoval, trenér zkoušel všechny hráče, každý dostal příležitost,“ objasňoval Šostok. Nejlepším střelcem se stal s devíti góly Habrda, ale hned šest jich dal polskému celku SK Olza z páté oblastní ligy. Nicméně příprava byla vydařená. Mužstvo kromě zápasů ještě třikrát týdně trénovalo.

„Objem máme natrénován, splnili jsme vše, co jsme si naplánovali. To by nám mohlo pomoci k udržení pozic, které jsme si loni vydobyli. Kádr je vhodně doplněn, základní sestava zůstala pohromadě, ještě naopak přišli kvalitní hráči a konkurence se zvýšila. Doufám, že nám to bude na hřišti klapat,“ zakončil Václav Šostok.

Výsledky v přípravě: Radvanice 1:1 (Habrda), Louky 2:1 (Vlček, Zuček), SK Olza (Pol.) 13:0 (Habrda 6, Osička 2, P. Vanečko 2, Přeček 2, Godula), Dětmarovice 2:4 (Kudlík, P. Vanečko), L. Petrovice 2:1 (Habrda, Godula), Orlová 3:3 (Osička 2, Figura), Heřmanice 1:5 (Habrda), Šilheřovice 3:1 (P. Vanečko, Kudlík, Godula).