„V šatně jsme všichni naštvaní, frustrovaní. Udělali jsme maximum pro to, abychom v Ostravě bodovali, ale úplně všechny věci prostě ovlivnit nemůžeme,“ sdělil po příchodu hloučku novinářů.

Můžete to rozvést?
Myslím, že si každý udělal obrázek sám. Je na to jedno přísloví obsahující sprosté slovo a já nechci být vulgární. Silnější pes… doplňte si sami. 

Máte tedy pocit, že rozhodčí se postarali o výsledek zápasu?
Podívejte se, máme informace o tom, že druhý gól padl z jasného ofsajdu a navíc po faulu na Wagyho (útočníka Wágnera – pozn. aut.). I ten první nebyl, co se týká ofsajdu, úplně v pořádku. Ale ať se každý podívá v televizi na záznam a udělá si obrázek sám. To je jediné, co je na dnešku pozitivní. Byly tady kamery, takže diváci mohli vše krásně vidět.

Když od toho odhlédneme, jak jste jako stoper vnímal souboje s Milanem Barošem?
Věděli jsme, že to bude náročné, já osobně jsem třeba čekal, že Baník bude hrát v rozestavení 4-4-2 na dva hroty. Proti Barošovi to není lehké nikdy, je to skvělý hráč, který toho dosáhl ve fotbale hodně. Dneska prostě jen využil svého postavení, které u nás má, ve prospěch Baníku.

Co to znamená?
To znamená, že se díky tomu Baník na nás bodově dotáhl a můžeme oba pokračovat v boji o záchranu, kde jsme pořádně namočení. To je celé.

Bylo pro vás jednodušší odvracet dlouhé centrované balony než bránit kombinační hře Baníku?
My se na dlouhé balony Baníku připravovali. Soupeř kombinačně moc nehraje, takže bylo jasné, že se bude chtít prosadit jiným způsobem a to mu s pomocí jiných vlivů vyšlo. 

To, o čem mluvíte, jste cítil celý zápas?
Paradoxně ne, většinu hrací doby se mi zdálo utkání vedené fér. Ale věřte mi, že vím, o čem mluvím. Nejsem ve fotbale první den. Sám jsem působil v Trnavě, to je na Slovensku podobný klub jako Baník, takže moc dobře poznám, co se na hřišti děje.

FC Baník Ostrava - MFK Karviná 2:1
Baník v derby porazil Karvinou
Havířovští hokejisté si v neděli zasloužili bodovat.
Smolná prohra AZetu. Hrál slušně