Marku, jednoduchá otázka - jak uspět?
Jednoduchá otázka, ale složitá odpověď. Kdybychom věděli, co nám zaručí tři body z Teplic, tak pro to uděláme vše. Ono se stejně rozhodne až na hřišti, takže povídat si o tom, co by nám mohlo přinést body a co ne, je zbytečné. My zkrátka jdeme do každého utkání s cílem uhrát vítězství, i když jsme v situaci, kdy se nám moc nedaří. 

Nedoléhá na vás nervozita ze situace v tabulce?
Není to příjemné. Osm bodů je málo. Za námi jsou další tři mužstva, která jich mají sedm. Jeden vítězný zápas toho může dost změnit. Po té loňské bezproblémové sezoně prostě hrajeme o záchranu, to je třeba si přiznat, protože to je realita.

Jozef Weber sleduje, jak si jeho hráči vedou na hřišti.
Karvinští mají Teplicím co vracet

 

Nechybí vám oproti minulé sezoně nějaký překvapivý tříbodový výsledek? Loni se takový povedl v Mladé Boleslavi, to vám hodně pomohlo.
Ano, loni se nám podařil takový zápas, kde to nikdo nečekal, ale každá sezona je specifická a my se nesmíme ohlížet dozadu, ale dopředu. 

V duelu se Slavií jste obdržel třetí žlutou kartu. Budete se v Teplicích podvědomě šetřit, abyste nedostal čtvrtou, po které by následovala stopka a vynechání fotbalového svátku s Plzní?
To ne, šetřit se nemůžu. Můj styl hry nebudu ze dne na den měnit, musím jet naplno. Chodím prostě do soubojů, vyhledávám je a tento styl mi holt někdy přinese žluté napomenutí. V daný moment nad tím člověk nepřemýšlí.

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.
Doubrava přiveze autobus fandů

Změnily se nějak Teplice od konce dubna, kdy jste s nimi hráli naposledy?
Nemyslím. U nás byly jednoznačně lepší, ten venkovní zápas už byl vyrovnanější, i když Teplice byly opět lepší kombinačně. My jsme byli málo odvážní, to je bohužel nešvar, který nás při venkovních zápasech provází pořád. Tohle musíme zlepšit, ale jak říkám, ukáže se až přímo na hřišti, jak na tom kdo je.