Janečka potvrdil, že má snad dvoje plíce. Neúnavně sprintoval od lajny k lajně a od brány k bráně. „Byla zima, tak jsem se musel trochu zahřát,“ žertoval. Pak už vážněji dodal: „Teplo mi dělá větší problémy, tam se spíš zadýchám. Byla fakt zima. Už jsem se cítil i lépe, ale v zápalu boje to nepociťujete.“

Karvinští se však v minusových teplotách opravdu zahřáli výkonem. „Jsme rádi za tři body. Akorát mě překvapuje ten konečný výsledek. 4:0 jsem fakt nečekal. Teď mám trochu obavy, abychom si nějaké góly schovali i do dalších zápasů,“ strachoval se naoko Janečka.

Další tři body jistě nalijí hráčům do žil novou energii. „Ještě v pondělí se můžeme těšit z výsledku i předvedené hry, ale pořád to nic neznamená. Bodů musíme mít daleko víc. Zachráněni ještě nejsme,“ je si vědom nesnadné úlohy.

On sám dal svůj první gól v sezoně. „Ale od toho tam nejsem. Loni jsem dal čtyři, což byl absolutní nadplán. Nikdy jsem nebyl střelec, spíš góly připravuji. Nezakládám si na tom,“ ujistil.

A co říkal na to, že Budínský se při jeho brance ukopl? „Opravdu? Tak to je jeho problém. Asi měl zmrzlou nohu, tak mě našel. Každopádně to kopl tam, kde jsem chtěl já,“ popsal svou trefu hlavou.

K dalšímu vítězství se Karviná probojovala skrz bojovnost. „Teprve za stavu 2:0, 3:0 jsme si dovolili pár narážeček. To už se vám ale uvolní i mysl. Je to prostě o hlavě. Celý boj o záchranu je o hlavě. My tady nejsme žádní virtuosové s balonem, kteří by hráli tiki-taka. Vždy musíme hlavně bojovat,“ míní Marek Janečka.