Těší vás udržená nula? A měl jste vůbec víc práce než obvykle?
Čisté konto samozřejmě potěší, to vždy. Víc mě ale těší ty tři body. Je důležité vyhrát. Kdybych udržel čisté konto a skončilo to 0:0, tak bych spokojen vůbec nebyl. Dneska jsme si tři body zasloužili.

A kdy jste se nejvíc zapotil?
Asi při té tvrdé Schaffartzikově střele ve druhé půli. Jinak tam toho Opava moc neměla. Jen ze startu, kdy to netrefil Pospěch, to nám zatrnulo. Kluci ale perfektně bránili, já jen sbíral centry. Opava to často nakopávala, museli jsme být pořád ve střehu. Ale šancí tam opravdu moc nebylo, takže zase tolik jsem se o čisté konto nepřičinil.

Překvapilo vás, že je Opava poslední dobou tak nevýrazná? Nehrozilo nějaké uchlácholení, že vám nic nehrozí?
To ne, je to derby, každý do toho jde naplno. Dneska ale všichni makali dozadu na sto procent, možná i proto jsme toho Opavě tolik nedovolili. My se soustředili jen na náš výkon.

Zvládli jste i třetí derby. Přikládáte tomu nějakou váhu?
Tak váhu… určitě to není bezcenné, výhra v derby potěší, protože ty zápasy jsou vyhecovanější a mají náboj. Ale zase to tolik neprožíváme. Potěšitelné je, že z těch zápasů s krajskými sousedy máme devět bodů, to je samozřejmě cenné. Druhá liga je poslední roky tak našlapaná, že záleží na každém bodu a my si tím udělali pěkný základ k nějakému posunu vzhůru. Zbývá ale ještě hodně kol, ve hře je ještě víc bodů, takže nějaké soudy bych nerad vynášel. Nejprve je potřeba dojet aspoň podzim a pak se můžeme bavit konkrétněji.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a Havířovského deníku.