„Za ten gól jsem ohromně rád. Ale úplně stejně jsem se radoval i z dalších našich branek. Všechny znamenají důležitou výhru a to byl cíl, se kterým jsme do zápasu šli. Teď jsme maximálně spokojení," hlásil po výprasku 7:1, který Karviná udělila olomoucké Holici, třiadvacetiletý Matěj Fiala.

Ten gól ale nebyl ve vaší kariéře prvním ve druhé lize, že?
Ne, ten přišel už před týdnem proti Čáslavi. Pokladník Paleček mi to také náležitě připomněl.

Kromě branek jste měl v duelu s HFK Olomouc na noze ještě další šance, z toho jednu snad tisíciprocentní…
Taky už jsem se vlastně radoval z gólu. Balon jsem viděl na poslední chvíli, ale byl jsem si jistý, že to bude gól. Jenže jsem to na mokrém terénu trefil špičkou a balon šel vedle. Škoda.

Na druhé straně jste v tom nebyl sám. Kromě sedmi gólů jste si vypracovali ještě dalších pět nebo šest tutovek. Zažil jste někdy takový zápas?
Určitě ne, dneska jsme si otevřeli na hřišti střelnici, kde prakticky každý mohl dát gól. Šlapalo nám to. Vyhráli jsme vysoko, ale i vítězství 2:1 by bylo super. Jsem rád za každou výhru.

Jak zatím hodnotíte těch pár měsíců v Karviné?
Nemám si nač stěžovat, všechno je tady perfektní. Skvělé zázemí, výborní spoluhráči. Pořád se rozkoukávám ve druhé lize, nabírám zkušenosti. Kluci mi pomáhají. Po tom rozpačitém začátku jara jsme se chytili a i mně se hraje výborně. Aktuální forma a výsledky nám všem prospívají.

Je vidět, že tým, už s jistotou záchrany, šel herně ještě více nahoru?
Přesně tak, v týmu panuje pohoda a na výkonech každého z nás se to projevuje. Hrajeme si teď v klidu tabulky, ne v zóně sestupu a všem zase o něco stouplo sebevědomí. To se zvedá s každou výhrou, což je pro fotbalistu nesmírně důležité.

Pomáhá to i vám v cíli zabydlet se v sestavě týmu?
Věřím, že ano a doufám, že to taky vydrží až do konce sezony a že mužstvo bude šlapat dál. Je třeba potvrzovat formu hlavně v domácích zápasech, takže hned v pátek proti Varnsdorfu.

Jak se vám vlastně na pozici pravého záložníka hraje?
Skvěle, mám za sebou Pepu Hoffmanna, což je jistota a obrovská porce zkušeností. Spolupráce s klukama na hřišti funguje, jen tak dál.

Je velký rozdíl mezi FNL a MSFL?
Obrovský, hlavně v rychlosti. Rozdíl oproti Kroměříži, kde jsem byl ještě na podzim, je propastný a týká se nejen té rychlosti, ale i taktiky a herní vyspělosti.

První starty ve FNL sbíráte v Karviné, ale jste odchovanec Zlína. Proč nehrajete tam?
Ve Zlíně jsem působil v dorostu, předtím jsem hrával v Otrokovicích. Když jsem v dorostu končil, taky jsem si myslel, že bych mohl dostat šanci ve Zlíně, ale byly tam nějaké problémy se smlouvou a já pak šel do Kroměříže. A odtud jsem pak putoval do Karviné, kde mám možnost jít herně nahoru.

Přesto, proti Zlínu jako svému domácímu klubu budete mít v posledním kole nejspíš pořádnou motivaci…
Tu jsem měl už v březnu, kdy jsme měli se Zlínem hrát. Ale zápas byl odložen, tak si ještě chvíli počkám. Ale motivaci určitě mít budu. Jsem ze Zlína, mám tam rodinu a známé a oni se na mě jistě přijdou podívat a držet mi palce. Tedy doufám (smích).
 

Matěj Fiala

Narozen: 12. února 1990
Post: ofenzivní záložník
Výška: 186 cm
Váha: 77 kg
Číslo dresu: 24
Kariéra: Tescoma Zlín (2006-09), Hanácká Slavia Kroměříž (2009-12), MFK OKD Karviná (2012)