Opět za spoluhráče tahal horké kaštany z ohně, když dal nádherný gól z přímého kopu, v euforii pak sundal dres, jenže si neuvědomil, že už má na kontě žlutou kartu. V klubku slavících spoluhráčů si to však uvědomil spoluhráč Pavel Zupko a chtěl Matušovičovi pomoct tím, že si také sundal dres, aby hlavního rozhodčího Davida Žurovce zmátl a sám za Matušoviče vyfasoval žlutou kartu.

Hezké gesto soudržnosti však přišlo vniveč, jelikož arbitr Žurovec se nenechal opít rohlíkem a po poradě s kolegou na čáře udělil žlutou kartu jak Matušovičovi, tak Zupkovi.

Pro hrajícího trenéra Indiánů to znamenalo druhé napomenutí a tím pádem vyloučení. „Zasloužil bych pár facek. Rozhodčímu pochvala, všechno viděl, nezmátli jsme ho a tohle mi docela kalí radost ze tří bodů, protože jsem tým oslabil pro další těžké utkání v Novém Jičíně," sypal si popel na hlavu Matušovič.

Kdo ho zná, ví, že Matušovič utkání prožívá a dává průchod emocím, těžko se tedy divit jeho ojedinělému zkratu. Ostatně, radost z gólu a následné sundání dresu jsou vidět i v evropských pohárech. „No jo, ale hlavně po prvním gólu, ne po první žluté kartě. Měl jsem si to uvědomit a pohlídat si to," kroutil hlavou Matušovič.

Nedělní pikantérii však ještě nebyl konec, neboť to byl právě spoluhráč Zupko, který v nastavení svým gólem stanovil konečné skóre na 2:0. Fotbalový osud píše někdy zajímavé příběhy.