Stonavští odehráli výborný první poločas. „Ve slátané sestavě," doplnil trenér Stonavy Karel Sochora. Den před utkáním mu totiž chodily omluvenky, takže nakonec Sochora zvažoval, že postaví sám sebe. „Nakonec mě zachránili kluci, na poslední chvíli se uschopnil Patrik Schütze a oproti předpokladům přišel i Ivoš Kisel, který hned druhý den odlétal do Egypta. Díky jim," poznamenal Sochora.

I proto měl z vývoje utkání mírné obavy, ale jeho svěřenci je vyvrátili. Vratimov si vypracoval během poločasu jen dvě šance, z toho první po hrubce stonavské obrany. Naproti tomu hosté měli šancí osm a čtyři tutové.

„Náš vedoucí Pavel Juřík si je nestačil zapisovat," zasmál se Sochora, překvapený průběhem zápasu. „Soupeře jsme přehrávali, Dittrich s Graňákem hráli ve středu pole skvěle, připravovali šance, Pavel Šuster v netradiční roli krajního záložníka ukázkově piloval lajnu," pochvaloval si Sochora.

Vázlo jen proměňování šancí. Zoller měl dvě gólovky, jednu na hlavě, podruhé stál sám před brankářem. Dvacet čísel vedle skončil i Šusterův volej. „Měli jsme vést aspoň o dva góly," kroutil hlavou Sochora.

Místo toho dal Svěnčík Stonavě branku do šatny. „My jsme hráli a domácí vedli," rekapituloval Sochora úvodní dějství.

Vratimov ale evidentně neusnul na vavřínech, protože do druhé půle vletěl jako uragán. „Asi se vyhecovali. Viděli, že je přehráváme a pustili se do nás. My jsme si naopak říkali, že nesmíme inkasovat, jinak už to bude hodně těžké, bohužel nějakých dvacet minut jsme hráli naprosto otřesně," uznal stonavský trenér.

Propustná defenziva hostů dovolila Vratimovu dvakrát skórovat. Teprve poté se Stonava zase vrátila ke hře z prvního poločasu. „Šance jsme tam měli, ale bohužel už bylo pozdě. Škoda, že jsme nic nevytěžili z té první půle," zalitoval Karel Sochora.

FC Vratimov – SK Stonava 3:1 (1:0)

Branky: 44. Svěnčík, 56. Pařenica, 65. Osvěčík – 74. Zoller. Rozhodčí: Moravec – Kolečkář, Dytko. ŽK: 1:3. Diváci: 135.

Stonava: Gaszczyk – Mančař, Wojnarovský, Szkuta, Němec – Kisel (74. Schütze), Dittrich, Graňák, Šuster – Zoller, Malúš. Trenér: Karel Sochora.