Dva naprosto rozdílné poločasy nabídlo úterní pozdně odpolední utkání mezi Slavií Orlová a MFK Karviná. V tom prvním se servíroval mizerný fotbal, kdy domácí směrem dopředu nevyprodukovali nic a Karviná minimum. Ve druhém už se předváděla ofenzivní pohledná kopaná. Slavia Orlová – MFK Karviná 0:3 (0:1) Karviná se od začátku chopila taktovky a snažila se vymýšlet, zatímco Slavia se soustředila na defenzivu. V 6. minutě po ťukesu ve vápně pálil Opic, Hulva jeho ránu vyrazil a gólovou dorážku Vávry asistent rozhodčího Pustějovský na čáře vyhodnotil jako ofsajdovou. A to bylo prosím pěkně na dlouhé minuty vše.

Do hry Karviné, která tvořila, se vkrádaly hrubé nepřesnosti, hráči si mnohdy nedokázali přihrát na pět metrů. A tak její platonický tlak, pokud se to tak dá vůbec nazvat, neměl patřičný efekt. Slavisté především bránili, první jakous takous střelu na Pacanovského branku vyslali až v 28. minutě. Hra upadla do podprůměru, ze kterého se na okamžik vyhrabala v 35. minutě. Miko skvěle našel za obranou Orlové Urbana, ten byl v souboji s gólmanem Hulvou faulován a kopala se penalta. Hulva ji sice Chlebkovi vyrazil, ale na dorážku stejného hráče už nestačil. Možná si chtěl Chlebek pro zvýšení sebevědomí dát gól ze hry než „jenom“ ze standardky, těžko říct. Ve druhé půli se kvalita hry zvedla o sto procent zásluhou obou týmů. Orlová prohrávala, takže musela otevřít hru, Karviná ji zase zpřesnila, přidala na tempu a diváci sledovali úplně jiný, a to výrazně lepší fotbal.

Najednou oba celky předváděly slušné kombinace, hlavně tedy třetiligoví hosté z Karviné, fotbal měl šťávu, šance byly na obou stranách. Čert ví proč takto nehrály oba týmy už v prvním dějství. Začátek poločasu patřil Karviné. Chlebek se po vysunutí Juroszkem v 49. minutě rozběhl přes půl hřiště a trefil tyčku, hlavičkující Juroszek o pár minut později selhal pár metrů před odkrytou bránou. V 59. prováděl Juroszek (výrazně oživil strnulou hru Karviné) přímý kop, jeho ránu orlovská zeď zblokovala k Vávrovi a ten přidal pojistku – 0:2.

Orlová přitlačila, střídající Kopel nádhernou bombou orazítkoval břevno. Kontaktní gól měl na noze Hanusek, jenže také nedal. V 66. se výtečně hrající Gill (v poslední době má výbornou formu) vydal kupředu, milimetrovým pasem našel hbitého Juroszka, který svým pohybem dělal zadákům Orlové značné problémy, až se na to nemohl dívat Šťástka a jednoduše jej ve vápně sundal. Jenže rozhodčí pro to neměl pochopení a odpískal další penaltu. Sám Juroszek ji bezpečně proměnil – 0:3. Tento stav už vydržel až do konce střetnutí i přes aktivitu na obou stranách.

Branky: 36. Chlebek, 59. Vávra, 67. z pen. Juroszek. Rozhodčí: Pochylý, žluté karty: 3:1, diváci: 100. Orlová: Hulva – T. Věčorek (46. Kopel), Šťástka, Drozd – Bajzath, Široký, Lukan (64. Olbort), Novák, Hübner (77. Směták) – Hanusek, Kadlčák. Trenér: Zdeněk Honus. Karviná: Pacanovský – Valový, Giňa, Gill, Vaculín – Chlebek, Knötig (59. Reichl), Miko, Vávra – Opic (46. Juroszek), Urban. Trenér: Pavel Hajný.