VIKTORIA BOHUMÍN – MFK HAVÍŘOV B 2:5 (1:2)

Hosté drželi otěže vývoje utkání od začátku pevně ve svých rukách. Své šance však nemohli dlouho proměnit vinou své nepřesnosti vzakončení. Když už dobře zamířili, byl proti změně skóre pozorný domácí gólman, který vychytal jasné příležitosti Timpovi, Mejtovi i Režňákovi. Domácí se spoléhali především na rychlé brejky, snimiž si obrana na čele s brankářem Vejvalkou věděla rady. Do vedení dostal hosty Šimčík ve 28. minutě, když po přesné přihrávce Timpa obešel i brankáře a pohodlně skóroval do prázdné branky – 0:1. O tři minuty později proměnil svůj průnik do pokutového území střelou na vzdálenější tyč J. Režňák a hosté vedli 0:2. Ve 38. minutě se podařilo domácím snížit, když Rigo proměnil penaltu nařízenou po srážce domácího útočníka sbrankářem Vejvalkou. V závěru prvního poločasu mohl zvýšit náskok Šimonek, ale jeho utěšená rána zpětadvaceti metrů pouze otřásla břevnem.

Ve druhé půli byl kvidění mnohem vyrovnanější průběh, ale hosté šli za ziskem tří bodů určitě důsledněji. V 63. minutě si na centr Šimčíka zpřímého kopu naskočil Kožušník a hlavičkou vymetl horní roh branky – 1:3. V 77. minutě zfaulovali bohumínští zadáci M. Režňáka a Směták zpokutového kopu upravil už na 1:4. Domácí se nevzdali a chtěli ještě závěr zápasu zdramatizovat. To se jim částečně podařilo v80. minutě zpřímého kopu Riga. Hosté si však další komplikace nepřipustili. V samotném závěru překvapil domácího gólmana Kožušník stříleným centrem od autové čáry, který odrazem od vzdálenější tyče skončil vsíti – 2:5. „Dnes jsme byli konečně více efektivnější vzakončení, než tomu bylo vminulých zápasech. Snad vtomto trendu budeme dále pokračovat,“ uvedl po zápase trenér hostů Stanislav Strachota.

Branky: 28. Šimčík, 31. J. Režňák, 63. Kožušník, 77. Směták (pen), 90. Kožušník

Sestava MFK Havířov B: Vejvalka – Šimčík, Gula, Stach, Borek – Kožušník, Šimonek, Timp (56. Směták), Mejta (46. Režňák M.) – Pastora, Režňák J. Trenér Stanislav Strachota.