V první půlce podzimu za Karvinou nenastupoval, dokonce si mohl hledat nové angažmá. Moc se s ním nepočítalo. Po příchodu trenérské dvojice Mašlej – Páník nastal obrat o stoosmdesát stupňů. Od osmého kola figuroval Gonda pokaždé v základní sestavě a nehrál jen kvůli kartám proti Čáslavi. V tomto utkání Karviná zbytečně ztratila body.

To neplatilo o sobotním posledním duelu Karviné s Bohemians Praha (2:0). „Ale jo, šlo nám to. Jsem samozřejmě rád, že jsem zase dostal důvěru a mohl naskočit do základu. Proti Bohemce se nám hrálo celkem dobře, nepustili jsme ji do šance. Trochu to na tom terénu sice skákalo, ale jak říkám, šlo to," konstatoval šikovný technik po zápase.

Ve středu pole jste operoval s mladým Vaňkem. Jak vám to klapalo?
Myslím, že trenéři zvolili účinnou taktiku. Potřebovali jsme vyztužit střed pole, nedostat Bohemku do hry, naopak ji zatlačit přes křídla, kde jsme balony přesně rozdělovali. Občas jsme se sice zapomněli vrátit do obrany, ale pak už jsme si na to dali pozor.

Můžete si po podzimní části říct: Konec dobrý, všechno dobré?
To asi ne, doma jsme měli zvládnout více utkání, která byla slibně rozehraná. V nich jsme ztratili podstatnou část bodů. Mužstvu jako Karviná by se nemělo stávat, aby ztratilo vedení 2:0 nad týmem ze spodku tabulky.

V průběhu podzimu se neměnila jen situace Karviné, ale i vaše pozice. Jak jste ji vnímal?
Ze začátku se mnou trenér Malura nepočítal, tak jsem si hledal nové angažmá. Nakonec mi nic nevyšlo, ale to už nastala změna na trenérské pozici a trenéři Mašlej s Páníkem mi dávali pravidelně šanci. Snažil jsem se jim to oplatit a dával si pozor, abych to klukům na hřišti moc nekazil…

To jste určitě nekazil, ale budete mít teď zájem pokračovat nadále v Karviné?
Končí mi smlouva, takže uvidím. Řešit se to bude tento týden, ale už nezáleží jen na mě. Mám rodinu, čekáme druhý přírůstek, takže už musím zohledňovat i rodinné hledisko. Šance na setrvání vidím tak padesát na padesát.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#