Šikovný technik se již po podzimní části v rozhovoru pro Deník nechal slyšet, že s největší pravděpodobností neprodlouží s Karvinou končící smlouvu a slovo dodržel. „Trenér Mašlej se mě sice pokoušel přemluvit, ale už jsem byl rozhodnutý. Hlavním důvodem je, že s manželkou čekáme další přírůstek a pro děti už bude lepší, když budou blízko domova," sdělil nám Michal Gonda.

Blízko domova znamená pro Gondovic rodinu okolí Pezinku. Gonda sám tak dnes nezahájí s karvinským týmem přípravu. Naopak po několika letech se bude sám ucházet o místo v sestavě některého týmu z první či druhé ligy. „Mám už v přípravném období dojednané nějaké zkoušky, tento týden se mám například hlásit ve Zlatých Moravcích," přiblížil Michal Gonda. V úvahu by přicházelo i angažmá v blízkém Rakousku.

Připomeňme, že Gonda na začátku podzimní části v Karviné nehrával, neboť tehdejší trenér Malura s ním nepočítal. Po jeho odvolání se Gonda do základní sestavy MFK OKD vrátil a vydržel v ní až do konce nepříliš povedeného podzimu.