„Konečnou remízu musíme brát, protože Slovácko bylo lepší a silnější na balonu," uznal férově Jovanovič, který do utkání naskočil v 17. minutě poté, co ze hry kvůli zranění musela odstoupit stálice karvinské obrany Pavel Košťál.

Mihailo, co říkáte tomu, že jste se tak rychle dostal do hry?
Jako týmu nám zranění Koštyho (stopera Košťála) zrovna nepomohlo. Už do té doby zvládali domácí lépe všechny souboje a my se hledali. Nakonec nás potrestali z brejku. Já tam skočil po dvaceti minutách a zbytek poločasu se rozhýbával, protože jsem nebyl tak rozcvičený.

Nicméně jste skóroval. To bylo po nacvičené akci?
Ano, zkoušeli jsme to v týdnu před zápasem a na tréninku nám to vycházelo, tak jsme to zkusili i teď a povedlo se.

To ale nebyl váš první jarní gól, že ne?
Nebyl, ještě se mi povedlo dát gól v Příbrami. Ale to není tak důležité, vždy je důležité to, jak se nám daří jako týmu a to se v poslední době bohužel moc nedařilo. Ale posledně jsme to s Hradcem konečně zlomili a snad se k nám obrací i trocha toho štěstí. V utkání na Slovácku to bylo patrné.

Na druhou stranu jste mohli na Slovácku i vyhrát, je to tak?
Opravdu se dalo vyhrát. Byl to zápas dvou různých poločasů. V tom prvním jsme byli nějací vyplašení, vůbec nehráli to, co jsme chtěli, a Slovácko mělo šance. V šatně jsme si to museli rozebrat. I trenér říkal, že pokud chceme hrát v nejvyšší soutěži, tak podobným fotbalem se prostě nemůžeme prezentovat. Ve druhém poločase to šlo na naší hře vidět, už jsme se zlepšili, i když i Slovácko mělo taky šance.

Ale vy jste měli větší.
To je pravda, v závěru jsme tam měli jasné tutovky. Mohly z toho být tři body, ale vzhledem k průběhu hry by to asi nebylo spravedlivé.

I když jste dal gól, paradoxem je, že jste ani nebyl v základní sestavě. Jak svou pozici v týmu vnímáte?
Je jasné, že každý chce hrát, ale limitovala mě zranění, ještě když jsem byl v Brně, a teď spíš zaskakuju za kluky, když nám někdo vypadne kvůli zranění nebo kartám. Bohužel se nám zranil ten Košty, tak jsem tam šel místo něj a vlastně do konce půle jsem se jen rozehrával. Moc mi nepřidalo ani to, že s balonem hráli hlavně domácí, ti byli snad všude. Ale druhá půle už byla lepší a ten bod bereme. Každý je důležitý, hlavně ty zvenku.

Teď vás čeká výjimečné utkání s pražskou Spartou, zasáhnete do něj?
Tak to ještě nevím, třeba mi ten gól pomůže (úsměv). Ale i kdyby ne, tak se obrovsky těšíme.

Jsou to přesně ty zápasy, kvůli kterým se fotbal hraje?
Ano, jsou to výjimečná utkání, většinou před plným stadionem, což bude i náš případ. Je vidět, že kromě nás hráčů se těší i fanoušci, to je jedině dobře. Plný dům nám může znovu pomoct, jako tomu bylo proti Plzni nebo Slavii. Jen doufám, že tentokrát už to konečně bude mí i nějaké bodové ohodnocení. Já osobně se na Spartu hrozně těším, protože v Brně jsem si proti ní nezahrál. V obou případech před zápasy proti Spartě jsem se zranil a utkání mě minula. Zahrál jsem si jenom proti Slavii, Plzni nebo Liberci. Tak třeba se dočkám i v Karviné.

Sparta je soupeř velkého kalibru. Dá se přirovnat k některému z klubů u vás doma v Srbsku? Co tam pro vás byl největší svátek?
Podobným svátkem byla utkání proti nejslavnějším bělehradským týmům, tedy Crvene zvezdě nebo Partizanu. Taky když přijela Vojvodina (Novi Sad), tak bývalo většinou plno. Tohle jsou sváteční zápasy, na které chodilo dvanáct tisíc fanoušků. A i když momentálně tyto kluby nedosahují takových kvalit jako třeba teď Plzeň, Sparta nebo Slavia, tak to byl také velký zážitek.