Když se v souboji domácích hráčů s rezervou Letenských schylovalo k obrovskému překvapení, Karviná zabrala a nakonec silou vůle dotáhla utkání do zdárného konce (2:1). Autorem vítězné trefy byl právě Mišinský, odchovanec Baníku v karvinských službách.

„Dneska to bylo o tom, že jsme potřebovali tři body. Nic víc. Na průběh utkání už bychom raději nemysleli. Podle mě nám může taková výhra jen pomoct. Dostat se z takového marasmu je pro psychiku hráčů dost důležité,“ mínil po utkání jeden z nejzkušenějších borců sestavy.

Začátek jara vám nevychází podle představ, proti Spartě B to byl spíš otřesný výkon, souhlasíte?

Pochopitelně jsme chtěli odstartovat úplně jinak, ale my ty začátky máme prostě špatné. Vždycky se rozjíždíme až někdy kolem třetího čtvrtého kola.

A ten výkon? Sestava byla složena na poslední chvíli, to vám asi také neprospělo…

Bylo to různě poskládané, ale šlo o to, aby na plac přišlo jedenáct válečníků, kteří se obětují pro úspěch mužstva. Je jedno, kdo hraje, jestli já nebo někdo další. Každý musí na hřišti předvést maximum a přispět k tomu, aby se vyhrálo.

Co byste řekl k průběhu zápasu? Nebyli jste příliš křečovití?

Křeč tam byla, chtěli jsme to urvat za každou cenu. Když jsme pak prohrávali, chtěli jsme to aspoň zremizovat.

A Sparta mohla přidat další góly…

To už tak bývá. Když prohráváte, musíte postupem času víc riskovat. Vždycky hrozí, že vám soupeř do otevřené obrany přidá druhý gól.

Jak se vám jeví souhra uprostřed hřiště?

Moc se mi to nejeví, je to dost kostrbaté. Potřebujeme tam nějakého plejera, fotbalistu, který to bude tvořit. Těch hráčů ofenzivního ražení teď v týmu moc není, snad se brzy vrátí do sestavy Gondič (Michal Gonda – pozn. aut.)

Diváci vám dnes moc nepomohli. Vnímal jste to z trávníku?

Já věřím, že příště to bude lepší. Dneska bylo krásné počasí, lidi si přišli dát párek, pivo a chtěli samozřejmě vidět krásný fotbal. Tak aspoň ta výhra je snad potěšila.

Lepší tři body než hrát pěkně a remizovat?

Jak kdy. V naší situaci určitě preferujeme tři body, protože se stále držíme nahoře a máme teď ztrátu na druhý flek jen tříbodovou.

Po vašem gólu jste byl kuriózně vyloučen za vytržený rohový praporek v rámci oslav vítězné branky. Neuvědomil jste si, že už s jednou žlutou hrajete a je tu hrozba vyloučení?

Jo, uvědomil, ale pozdě. Obvykle to nedělám, ale byla tam obrovská euforie z toho, že se nám to povedlo po takovém průběhu otočit. Pak už se mi před očima jen mihla červená karta. Moje chyba. Snad budu stát jen jeden zápas.

Situace v tabulce druhé ligy zůstává otevřená. Co byste řekl k ní? Cíle vašeho týmu se nemění?

Určitě ne, chceme pořád hrát nahoře, přilákat lidi na dobrý fotbal. Dneska se to teda zrovna moc nepovedlo, ale když se budeme motat pořád kolem třetího čtvrtého místa, tak budeme jen rádi. Postup naší prioritou není, ale pokusíme se o něj. Proč ne?

Vaši nejbližší soupeři na rozdíl od vás prokazují dobrou formu. Máte na to je připravit o body?

Jedeme do Zlína, tam to bude nepříjemné. Čekám zase velký boj, oni budou chtít stoprocentně vyhrát a udělají pro to všechno. My tam nemůžeme přijet s tím, že budeme hrát zanďoura, musíme chtít vyhrát. Chceme se nějak nabudit před derby s Opavou. Slibuju, že na ni už budeme připraveni a že to bude lepší než dneska se Spartou.