Právě na první místo Valašského Meziříčí se mohli v případě tří bodů Indiáni dostat, ale to by proti nim nesměl stát Rýmařov. Už před zápasem Havířovští tušili, že je čeká zápas proti neoblíbenému soupeři. Proti hodně neoblíbenému.

„Skoro se mi chce říct, že je to náš osud. Před zápasem jsme samozřejmě chtěli tu sérii zlomit, navíc jsme chtěli potěšit naše fanoušky. Upozorňoval jsem hráče především na oba rýmařovské střelce Šupáka s Ondruškou. Každý si u nás dal hattrick," pokrčil rameny trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Porážku vzal jako chlap, už po poločase bylo jasné, že černá série proti Rýmařovu bude pokračovat. „Už jsme zažili i těsné porážky, ba dokonce remízy, kdy jsem se rozčílil, tady jsem byl kupodivu klidný. Asi jsem se vnitřně smířil s tím, že s Rýmařovem toho prostě moc nesvedeme. Štve mě to, mrzí nás to všechny kvůli lidem, ale kdo někdy hrál fotbal, tak ví, o čem mluvím. Každý tým má nějakého svého soupeře, na kterého se vám prostě nedaří, i když se stavíte na hlavu. U nás je to právě Rýmařov. Zbavit se ho můžeme asi jedině tak, že postoupíme o soutěž výš, abychom ho už nemuseli potkávat," odlehčil situaci Matušovič.

Rýmařov jeho tým vyškolil z brejků, první góly dal právě po nich. Havířovští pak chtěli hrát fotbal a korigovat, ale místo toho dostávali další a další branky.

„Je to debakl. Z Rýmařova už mám pomalu noční můru, protože z posledních tří zápasů s ním máme skóre 0:15. Kluci si té naší bilance s Rýmařovem byli dobře vědomi, možná jim to pracovalo v hlavách a určitě to tak bylo i z opačného pohledu. Rýmařov si k nám přijel sebevědomě, hráči prostě věřili, že tady zase vysoko vyhrají. Přišlo mi, jako by se po těch gólech ani neradovali, jako by to brali automaticky," přidal osobní postřeh Matušovič.

Na závěr přidal spoluhráčům a svým svěřencům radu. „Hned po zápase jsem každému řekl, že se v tom vůbec nebudeme nimrat. Absolutně k ničemu by nám to nepomohlo. Házíme to za hlavu a už se opravdu těšíme na další utkání, na výjezd do Přerova," zakončil Matušovič.

MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 0:6 (0:4)

Branky: 9., 40. a 77. Šupák, 30., 32. a 54. Ondruška. Rozhodčí: Galásek – Broskevič, Dlouhý. ŽK: 4:0. Diváci: 150.

Havířov: Směták – Lisický, K. Skoupý, Cigánek, Švábík (56. Michalčák) – Omasta, Matušovič, Wojnar, Zupko (34. Cenek), Uher – Gomola (68. Trmal). Trenér: Miroslav Matušovič.