Účastník letošního ročníku Evropské ligy toho v Karviné moc nepředvedl a zaslouženě prohrál. Svého trenéra Bohumila Páníka naštval. „Předvedli jsme bázlivý výkon. Pět hráčů bylo úplně tragických. Do toho gólu z penalty jsme Karviné jakž takž sekundovali, pak už nic. Musíme se rychle vzpamatovat, jelikož ostatní mužstva ze spodku se k nám začala nebezpečně přibližovat,“ upozornil Páník správně na bodové zisky po podzimu nejhorších celků.

Jedním z nich byla Karviná, která rychle opouští sestupové pásmo. Proti Zlínu navíc předvedla pohledné akce. „S takovým výkonem musíme být spokojeni. Sebevědomí hráčů roste,“ pochvaluje si trenér Karviné Josef Mucha.

Úvodní gól zařídil neúnavný Marek Janečka, po jehož průniku do vápna se pískal faul Zorana Gajiče. Lukáš Budínský se s penaltou nepáral a „narval" ji pod břevno. Důležitý se ukázal být druhý gól Tomáše Wágnera po hezkém vysunutí Filipa Panáka. Přece jen, stav 1:0 bývá vždy hodně ošidný. „Ale to i 2:0. Stačí pak náhodný gól soupeře a může se dostavit nervozita. Důležitý byl ten první gól. Hráči se pak uklidnili,“ mínil trenér Mucha.

Jeho tým pokračoval i po přestávce v solidním ligovém výkonu a přidal další dvě branky. „Vycházejí nám standardky a tak trochu věřím, že si vybíráme zpět to, co se nám nedařilo na podzim. Tam jsme zahazovali hodně šancí při celkem solidní hře. Doufám, že to bude pokračovat, protože bylo vidět, jak si kluci začínají věřit v kombinacích,“ byl Mucha rád za body i předvedený výkon.

Karviná (v bílém) zdolal Zlín vysoko 4:0.Zdroj: Ivo Dudek

Pod dvě branky Karviné se podepsal Lukáš Budínský, jehož centry z přímých kopů Karviné hodně pomáhají. V Boleslavi poslal míč přesně na hlavu Tomáši Wágnerovi, v neděli zase Marku Janečkovi. „Jo, jenže jsem se ukopl,“ zasmál se Budínský. „Chtěl jsem to dát na zadní tyč, jenže tím, jak byly ty balony zmrzlé, tak mi to sjelo. Takhle doprostřed jsem to nechtěl, ale vyšlo to,“ rekapituloval Budínský svou asistenci.

A jeho gól z penalty, který „uklidil pod víko“? „Řekl jsem si, že nebudu nic vymýšlet. Vsadil jsem na razanci,“ objasnil šikovný záložník.

MFK Karviná – Fastav Zlín 4:0 (2:0)

Branky: 39. a 75. Wágner, 32. z pen. Budínský, 49. Janečka. Rozhodčí: Machálek – Mokrusch, Pospíšil. ŽK: Kalabiška – Hronek. Diváci: 2 245.

Karviná: Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka (84. Weber), Panák – Štepanovský (80. Letić), Budínský, Kalabiška (63. Voltr) – Wágner. Trenér: Josef Mucha.