O výhře Bosporu rozhodl necelých dvacet minut před koncem František Hanus. Lídr tabulky tak upevnil své postavení v čele tabulky.

Svěřenci Marka Poštulky a Martina Kempného udrželi sedmibodový náskok před druhými Heřmanicemi, které o den dřív zvládly poměrem 4:3 přestřelku v Šenově.

„Bylo to šťastné vítězství. Byli jsme trpěliví a jednu šanci nakonec proměnili," oddechl si kouč Bosporu Marek Poštulka.

Přiznal, že výkon týmu nebyl takový, jako o týden dřív proti Frenštátu. „Byl to jiný zápas. Nemělo to takový náboj a šťávu, oba mančafty hrozily ze standardních situací a my naštěstí jednu využili," uvedl Poštulka.

Bílovec měl v průběhu duelu několik náznaků šancí, ale opravdu vyloženou si vypracoval až v poslední minutě, kdy Maráka vychytal skvělý brankář Švrčina. „Přežili jsme vlastní smrt," přiznal Poštulka. „Jak říkám, šťastné tři body. Ale jsou doma," dodal.

Starosti má však se složením týmu. Útočník David Jatagandzidis nemohl nastoupit kvůli zranění kolene a v prvním poločase navíc s natrženým svalem odkulhal obránce Jaroslav Baculák. „Jaty by měl být brzy v pohodě. O Baculáka mám ale strach, to asi bude na delší dobu," potvrdil Poštulka.

Před triem zápasů v Krnově, s Českým Těšínem a v Heřmanicích jde o nepříjemnost. „Víme, že máme před sebou těžkou sérii zápasů a kluci to v hlavách určitě mají. Možná jsme se nechali uspat dobrou náladou a pohodou, která teď v týmu je a možná i proto jsme nehráli tak, jako minulý týden. Krnov teď bude dalším oříškem, ale jedeme tam zase bodovat, podat lepší výkon a snad se vrátíme zase vysmátí," doufá Marek Poštulka.

FC Bílovec – Bospor Bohumín 0:1 (0:0)

Branka: 72. Hanus. Rozhodčí: Kret – Potiorek, Tabášek. ŽK: 1:3. Diváci: 165.

Bohumín: Švrčina – Šiška, Socha, Košťál, Baculák (22. Kalous) – Sittek (67. Ferenc), Vaclík (63. Opic), Palej, Nowinski – Hanus – Kubinski (88. L. Poštulka). Trenéři: M. Poštulka a Kempný.