Trenér Jarmil Kopel postrádal tři hráče sestavy, místo kterých nasadil do hry dorostence. „Kluci se snažili, za první poločas je musím pochválit. Hráli jsme pod balonem a dodržovali taktiku. Heřmanice ale potvrdily své kvality, vyhrály zaslouženě. Ve drhé půli si zkušeně hlídaly výsledek," uznal orlovský trenér.

Klíčovým se ukázal být první gól devět minut před koncem poločasu. Po faulu domácích se totiž k přímému kopu postavil Půda a krásně ho poslal do šibenice. Za takový kop by se nemusel stydět ani Portugalec Ronaldo.

„V kabině jsme kluky nabádali k pokračování trpělivosti, ať hlavně vydrží nějaký čas bez gólu, aby mohl soupeř znervóznět, ale to se nestalo," zalitoval Kopel.

Jednak hráli Ostravané opravdu dobře, jednak se jim povedlo díky namlsanému Půdovi přidat druhý gól. „V ofenzivě se dobře doplňují. Když vedli, byli na koni a nepustili nás k ničemu. Mají to opravdu dobře poskládané, ti jejich černoši jsou nadstandardní hráči," pokýval hlavou Kopel.

Slavia Orlová – FC Heřmanice 0:3 (0:1)

Branky: 36. a 50. Půda, 79. Opata. Rozhodčí: Čuba – Opěla, Lakomý. ŽK: 2:0. ČK: 70. Věčorek (O). Diváci: 105.

Orlová: Polášek – Papuga, Malík (46. Macháček), T. Věčorek, Herák – Koschny (64. Botur), Koník (81. Suchánek), Široký, Kroček, Pavlík (70. Kubiš) – Renta. Trenér: Jarmil Kopel.