Přivítaly Vsetín a utkání se neslo ve slavnostním duchu, neboť před jeho začátkem předali zástupci klubu své bývalé fotbalistce upoutané na vozíček Kateřině Kyjovské částku 48 510 korun, kterou pro ni během podzimu vybírali.

Jako první sice otevřela skóre vsetínská kanonýrka Skramuská, ale ještě do poločasu Havířovanky skóre otočily po trefách Waszutové, Šoborové a kapitánky Porembské.

Fotbalistky Havířova (v modrém) porazily Vsetín. Před utkáním předaly symbolický šek své bývalé hráčce Kateřině Kyjovské upoutané na vozíček.

Během čtyř minut druhé půle mezi 53. a 57. minutou přidaly domácí hráčky další tři góly a rozhodly o své výhře. Ve zbytku zápasu ještě neproměnily několik jasných šancí. „Kdybychom je proměnili aspoň z poloviny, muselo na světelné tabuli svítit dvouciferné skóre,“ domníval se trenér Havířovanek Radomír Zábranský.

„Je to trochu hokejový výsledek, ale hrajeme otevřený fotbal, a to k tomu patří. Čas od času nám to vzadu skřípe, na čemž musíme přes zimu zapracovat,“ byl si po zápase vědom jistých slabin svého družstva.

Pro havířovské fotbalistky však první půlka sezony ještě není úplně uzavřena. Příští neděli 17. listopadu hostí v rámci Českého poháru druholigovou Olomouc, se kterou loni vypadly. „Máme soupeři co vracet. Pokud by se nám to povedlo, přivítali bychom ještě letos účastníka Ligy mistrů a jednoho ze dvou našich nejlepších týmů Slavii Praha, což by byl velký svátek ženské kopané v Havířově,“ přidal zajímavost Zábranský.

Gascontrol Havířov – FC Vsetín 7:3 (3:1)

Branky: 53. a 57. Břenková, 28. Waszutová, 39. Šoborová, 42. Porembská, 55. Najvarová, 75. Vítková – 14., 70. a 86. Skramuská. Rozhodčí: Wojaczek. Bez ŽK. Diváci: 100.

Havířov: Kuglerová – Porembská, Kuzníková, Najvarová, Krzikalová – Denková, Šoborová. Mikysková, Waszutová, Vítková – Břenková. Střídaly: Janulková, Marková, Rucká, Pochylová, Sikorová. Trenér: Zábranský.