Trenér Jozef Weber dal tentokrát příležitost širšímu počtu hráčů, což se možná projevilo na kvalitě hry. Šanci mezi tyčemi dostali oba Laštůvkovi náhradníci Pindroch s Pastornickým, v obraně pak mladý Plesník, v záloze stejně staří Smrž či Duda.

Bosenský soupeř, kvalitativně nejslabší z trojice Poltava – Białystok – Tuzla, se ujal vedení po změně stran, když Tandir proměnil penaltu. Karvinští měli více ze hry, ale skórovat se povedlo jen Wágnerovi.

„Nebudu zastírat, že tentokrát jsme zklamaní. Hráli jsme možná první a poslední čtvrthodinu, to je hodně málo. A v první půli byl náš výkon doslova jalový. Hráči byli bezzubí, takhle by to v lize určitě nešlo," přiznal bez obalu trenér Weber.

Vrásky mu navíc přidělalo zranění Jana Vondry, který odkulhal ze hřiště po půlhodině hry. „Bohužel si obnovil to zranění, se kterým se už delší dobu potýkal. Mrzí nás to, jevil se v přípravě velmi dobře," litoval Weber.

Tím pravděpodobně padá možnost angažování tohoto mladého odchovance Sparty pro jarní část.

Naopak nedávná posila Tomáš Wágner z Jablonce se jeví víc než slibně. Tři zápasy, tři góly. „U Toma jsme čekali, že ty góly bude dávat. Naneštěstí je zatím dává jen on," drbal si hlavu Weber.

Po utkání s Tuzlou už má víceméně jasno o složení základní sestavy. „Není zase nad čím tolik bádat. Jediné okénko máme na levé straně obrany. Tím, že nám vypadl Vondra, nemáme příliš alternativ," připustil Weber.

Ve středu se karvinská výprava vrací z Turecka. Generálkou na ligový start proti Mladé Boleslavi (neděle 19. února od 14 hodin na Městském stadionu v Ráji) bude tuto neděli souboj s druholigovou Opavou.

Sloboda Tuzla – MFK Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 54. z pen. Tandir – 71. Wágner.

Karviná: Pindroch (46. Pastornický) – Dressler (65. Galuška), Košťál, Plesník, Vondra (34. Puchel) – Smrž (19. Duda), Janečka (46. Šisler) – Moravec (46. Holík), Budínský (46. Wágner), Eismann – Panák (65. Budínský).