„Jsme neskutečně šťastní. Myslím, že teprve postupem doby všem dojde, co všechno tento skvělý tým dokázal. Holky na sobě celou dobu dřely, nedostaly tento úspěch zadarmo. Jsem na ně pyšný," poznamenal dojatě trenér havířovského družstva Radomír Zábranský.

„Podařilo se nám dát do kupy výborně sladěný tým, holky táhly za jeden provaz a to, co nyní prožívám, se nedá slovy moc popsat. Takový pocit přeji všem. I když to není Liga mistrů nebo nějaké mistrovství světa, každé podobné vítězství chutná stejně," radoval se Zábranský. Poděkoval i svému asistentovi Tomáši Siekierovi a všem lidem, kteří tým podporovali a jakkoliv se podíleli na jeho chodu.

Havířovanky ještě chtějí zakončit sezonu se stoprocentní bilancí a pak se mohou v klidu připravovat na vyšší soutěž. „Na některých zápasech moravskoslezské ligy jsem se byl podívat a čeká nás náročná sezona. Ale nechci předbíhat, napřed si ten postup chceme s holkami dokonale užít," zasmál se Radomír Zábranský.

Na tu pravou oslavu si však kolektiv trenéra Zábranského bude muset ještě počkat do 4. června, kdy bude hráčkám po domácím zápase s Českým Těšínem předán pohár vedením komise fotbalu žen na Moravě.

Sokol Horní Bečva – Gascontrol Havířov 0:10 (0:5)

Branky: 9., 16., 18. a 62. Antalíková, 87. a 89. Maláčová, 31. Volfová, 44. Fukalová, 49. Míčková, 68. Vítková. Rozhodčí: Zubek. Bez ŽK. Diváci: 45.

Havířov: Dlouhá – Motlochová, Porembská, Holáňová, Waszutová – Vítková, Antalíková, Fukalová, Maláčová – Míčková, Volfová (80. Cibiková). Trenér: R. Zábranský.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.