Bohumínští jeli do Kravař s tím, že nemají co ztratit. Soustředí se především na domácí dvojzápas v anglickém týdnu. Proto také mohli hrát uvolněně. Trenér Bohumína Bohuš Keler, ač to nerad praktikuje, upustil od zaběhlého rozestavení 4-3-3 a naopak nasadil na domácího špílmachra Baranka osobní obranu.

Kravaře to znejistělo. Sice měly územní převahu, ale to bylo asi tak vše. Na druhou stranu Bohumínští zrovna nehýřili aktivitou. „Na to, jakým stylem se chceme prezentovat, to tentokrát bylo v naší ofenzivě prachbídné. Vůbec jsme se nedostali do šance. Nezasloužili jsme si vyhrát. Ovšem ani prohrát," upozornil důrazně Keler.

Bohumín svedl s Kravařemi (žluté dresy) vyrovnanou bitvu.

První klíčový okamžik se udál ještě před přestávkou, kdy se za postranní čarou ošetřovaný Sittek vrátil na pokyn asistenta do hry, po ubráněné kravařské akci se hosté najednou dostali do brejku a Sittek k míči. Upaloval sám na gólmana, než jej zastavil hvizd hlavního arbitra, který byl asi překvapen, jak se za jeho zády mohl Sittek zčistajasna zjevit. Proto odpískal a o přestávce rozčileným hostům marně vysvětloval, že to bylo kvůli nepřehlednosti situace.

Kravaře sice Bohumínu sportovně vrátily balon, ale už jaksi zapomněly nabídnout mu situaci, kdy by Sittek pelášil sám na gólmana…

Po prvním poločase, který přinesl oběma stranám spíše zklamání, se ve druhé části pokračovalo už v živějším fotbale. Hosté, kteří hráli od 30. minuty v početní výhodě, znervózňovali domácí poctivým narušováním jejich hry a měli slibně nakročeno k zisku bodu.

Po hodině hry se ale do děje znovu vložil arbitr Holodňák. Seget ve vlastní šestnáctce odkopl míč, jeden z domácích hráčů do něj vletěl, spadl, ale místo faulu na bohumínského borce se pískala penalta. „To bylo přímo ostudné rozhodnutí," komentoval situaci Keler.

Komický moment, který by se jistě hodil do nějakého silvestrovského videa, jej doslova rozzuřil, ač je to jinak kliďas. Domácí si tak mohli oddechnout – body zůstaly doma, protože v útoku byl Bohumín tentokrát neškodný. Slastný pocit z výhry si ale užít nemohli. Po zápase zůstala nad hřištěm viset spíš výrazná pachuť ovlivněného utkání.

„Kravaře jsou sice jedním z horkých favoritů na postup, ale pomáhat jim takto neskutečným způsobem asi nemají zapotřebí," ulevil si Keler.

SK Kravaře – FK Bohumín 2:0 (0:0)

Branky: 60. z pen. Baranek, 75. Sabó. Rozhodčí: Holodňák. ŽK: 4:3. ČK: 30. Buchta (K). Diváci: 288.

Bohumín: Gladiš – Poštulka, Šiška, Košťál, Kloda (66. Szkuta) – Ciesarik (62. Graňák), Seget, Kubinski, Jatagandzidis (72. Urbančík) – Neuwirth, Sittek. Trenér: Bohuš Keler.

Další zápas hraje Bohumín ve středu s Polankou.