Druholigoví fotbalisté zažívají vcelku podařený start do nového ročníku. Pomineme-li jasnou porážku v derby ve Frýdku-Místku, je jejich start přímo úžasný. Ale i porážky k fotbalu patří a při vyrovnanosti letošního ročníku FNL se jim nelze divit. Co by měli říkat ve Zlíně, kde každoročně vyhlašují postupové plány…

Svěřenci trenéra Josefa Mazury dosud vytěžili ze čtyř kol devět bodů a o rozšíření této sbírky se pokusí na hřišti Vlašimi, pro Karvinou obzvlášť neoblíbeného soupeře.

Znají jen prohry

Už někdejší hráč MFK OKD Radek Slončík před třemi lety vyhlašoval, že Karviná by měla soupeře typu Vlašim porážet. Výsledek je ovšem takový, že za dobu karvinského účinkování neuhrál tým na hřišti Blanických rytířů ani bod. Buď prohrál 0:2, nebo dokonce 1:4. Navíc doma s Vlašimí se už dvakrát remizovalo.

„Viděl jsem soupeře v posledních dvou zápasech a musím říct, že se snaží o rychlý kombinační fotbal s tlakem na balon a hru přes křídelní prostory. Dali čtyři góly na Střížkově, teď v poháru dokonce šest. Není to špatný tým," přemýšlí trenér Josef Mazura. I jeho tým dal v posledním kole soupeři šest gólů. Sestava, která rozprášila Ústí nad Labem 6:1, by měla dostat šanci i ve Vlašimi. Ta ovšem ve středu v poháru Karvinou úspěšně napodobila a rozdrtila Vltavín rovněž 6:1.

„Ofenziva soupeře je silná. Mají v týmu dost sparťanských hráčů, brankář měří přes dva metry," vypočítává Mazura klady soupeře. Fakt, že se Karviné ve Vlašimi nedaří, může mít za příčinu místní malé hřiště, umožňující Vlašimi hrát nátlakový fotbal. Tím nedávno dostal Karvinou i Frýdek-Místek. „Je to trochu podobné, na to si budeme muset dát pozor," varuje Mazura, kterému z kádru v pátek zmizel další útočník.

Václav Juřena odchází na půlroční hostování do Třince, kde strávil už jaro a velmi se mu tam dařilo.
 

Bilance Karviné proti Vlašimi

Sezona 2012/13        0:0 a 1:4
Sezona 2011/12        3:1 a 0:2
Sezona 2010/11        0:0 a 1:4
Sezona 2009/10        3:0 a 0:2