Laštůvka usedl na střídačku, kde většinu času „klábosil“ s jinou letní posilou sešívaných, Halilem Altintopem. Německy, nebo snad už česky? „Anglicky,“ zasmál se dobře naladěný Laštůvka. Měl důvod. Jeho kolegové uhráli v Karviné poměrně snadno tři body za výhru 2:0 a drží sérii neporazitelnosti.

Ta se natáhla už na 36 zápasů v řadě. Co tomu říkáte? Také jste k ní v úvodu ligy přispěl…

Tak přispěl… zásluhu za tu sérii si vůbec nedávám. Tu mají kluci z minulé sezony. Ti odvedli největší kus práce. Je to jistě hezká série, ale asi bychom ji všichni vyměnili za větší bodový přísun do tabulky.

V kabině pražské Slavie se jako oslavná píseň zpívá moravská lidová Vysoký jalovec. Překvapilo vás to?

Ani ne, jalovec se zpívá v hodně klubech. Ve většině. Já nebo snad další kluci z Moravy to tam určitě nezavedli. To už bylo dávno před mým příchodem. 

Jan Laštůvka si už proti jednomu "svému" klubu zahrál. Začátkem srpna vychytal nulu v Ostravě.
Karviná na nohou. Jan Laštůvka se vrací! V roli soupeře

Proč jste vlastně nechytal?

Ještě jsem se necítil. Neměl jsem stoprocentní jistotu, že bych to odmakal naplno. Nakonec jsme se den před zápasem dohodli, že začnu na lavičce. Mrzí mě, že to vyšlo zrovna tady, když jsem se vracel domů, ale nechtěl jsem jít do brány, když jsem nebyl stoprocentně připravený.

Vnímáte to jako zklamání?

Bohužel, takový je fotbalový život. Teď jsem ve Slavii a dobře pro nás, že jsme vyhráli, protože máme velkou ztrátu na Plzeň. Karviné přeji vše nejlepší, věřím, že se jí bude zase dařit a že se liga v Karviné zachrání, protože ve většině zápasů hraje mužstvo dobrý fotbal. Jediné, co schází, jsou body. To je oproti té nováčkovské sezoně zásadní rozdíl. 

Co jste říkal na uvítání ze strany fanoušků?

Transparentu jsem si všiml. Od fandů jsem také dostal velkou maketu rukavice. Děkuji jim, jak mě přivítali, bylo to hodně příjemné. 

Momenty sobotního ligového utkání mezi Karvinou (v bílém) a Slavií.
Slavia vyhrála v Karviné. Bez problémů

S trenérem Šilhavým jste se před utkáním bavili, co na Karvinou vymyslet?

Nějaké postřehy jsem přidal, ale trenér má velký přehled, že jich moc nebylo třeba. Zvládl to prakticky sám.

Zůstáváte doma nebo jedete s výpravou zpět do Prahy?

Využiju nedělního volna a zůstávám s rodinou.